Usyk se může automatický stát povinným vyzývatelem WBO!

Aktuální světový šampion křížové váhy Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO) se může za určitých konstelací stát ihned povinným vyzývatelem šampiona těžké váhy Anthonyho Joshuy (22-0-0, 21 KO). S touto informací přispěchal Barry Hearn.

Aktuální světový šampion organizací WBA, WBC, IBF a WBO v křížové váze, Oleksandr Usyk, naposledy vkročil do ringu 10.11.2018, kdy deklasoval v osmém kole britského „Bombera“ Tonyho Bellewa. Letos 17.1. oslavil rodák ze Simferopolu své dvaatřicáté narozeniny a vyhlíží velký přesun do těžké váhy. Vypadá to, že by se mohl, za určitých dějů, katapultovat rovnou mezi smetánku obrů. Podle pravidel WBO totiž stačí, aby Dillian Whyte odmítl souboj s Anthonym Joshou a tím pádem by přišel o status povinného vyzývatele, který by automaticky připadl Usykovi.

S touto informací přišel otec Eddieho Hearna, Barry. „ Podle pravidel WBO, se kterou jsem komunikoval minulý týden, je možnost, že by se Usyk stal povinným vyzývatelem. Jde o to, že šampion křížové váhy, může toto privilegium získat po přesunu o váhu výš. Dillian Whyte je nyní jednička a povinný pro Anthonyho, ale pokud tuto možnost odmítne, pak tento post ztratí a získá jej Usyk. Snažíme se ovšem Dillianovi nabídnout takové podmínky, aby souboj přijal. Přeci jen jde o šampionát těžké váhy, tedy velkou čest.“