Usyk se hodně utrápil na výhru a Chisoru vybodoval!

Máme za sebou velmi očekávanou bitvu, která nabídla až nečekaně vyrovnaný boj. Oleksandr Usyk nakonec Chisoru přetlačil, ale výkonnostně to nebyl Usyk jakého známe!

31.10.2020 – Wembley aréna, Wembley, Velká Británie
Těžká váha
Oleksandr Usyk vs Dereck Chisora
117:112 – 115:113 – 115:113

„War“ Dereck Chisora (32-10-0, 23 KO) nastoupil do zápasu aktivněji a byl lepším, tvrdším a přesnějším v ringu. Oleksandr Usyk (18-0-0, 13 KO) nemohl najít koncentraci a spíše inkasoval. Ve druhém kole se Ukrajinec začal lépe pohybovat oproti prvnímu kolu, ale Chisora nepolevuje ze svého náporu a jeho 18 kilogramů navíc je v úderech znát.

Ve třetím kole Brit stále tlačil a Usyk byl většinu kola na ústupu. Kolo bylo už vyrovnanější, nicméně i v třetím dějství byl lepší opět Chisora. I čtvrté kole bylo ve stejném duchu a olympijský vítěz z Londýna boxuje snad první profi zápas pod tlakem. Dvacet vteřin před koncem kola se dostal Usyk na zem, ale nebylo to po úderu, takže se nepočítalo

Páté kolo bylo jednoznačně nejvyrovnanější a Usyk se konečně začal dostávat do zápasu. Chisora v tomto kole byl spíše v útlumu a po konci kola hodně zhluboka dýchal. Šesté kolo bylo velmi podobné tomu pátému, Usyk se mnohem lépe pohyboval, ale Brity výrazněji neohrozil i když zasahoval.

V sedmém kole Usyk plně přebírá kontrolu v zápase a svým pohybem dělá Chisorovi problémy. Brit spoléhal na tvrdé údery, které ovšem nebyly příliš přesné. Na konci kola Usyk Chisora dostal do velkých problému a Chisora přežil jen díky gongu konce kola.

Osmé dějství začalo v režii Usyka, který plně boxoval jak ho známe. Chisora inkasoval spoustu přesných úderů a zápas se úplně otočil. V devátém kole Chisora přidal a naopak Usyk byl v útlumu a inkasoval. Desáté kolo pro Chisoru a Ukrajinec jako by opět ztratil koncentraci.

V jedenáctém kole šel Chisora dopředu opět jako bulldog a technicky lepší Usyk marně hledal na Brita recept. Velice vyrovnané kolo. Poslední kolo nabídlo vyrovnaný souboj a o vítězi zápasu museli rozhodnout až bodoví rozhodčí. Nicméně Usyk bude muset ještě hodně pilovat své umění, pokud chce uspět s nejlepšími v těžké váze jako je Anthony Joshua nebo Tyson Fury a další.

Díky dnešní výhře se stal Oleksandr Usyk oficiálním vyzyvatelem za organizaci WBO. Pás drží Anthony Joshua. Je ale velmi nepravděpodobné, že by se po tomto výkonu Usyk do takového zápasu tlačil. Ačkoliv Chisora patří ke špičce těžké váhy, rozhodně není tou špičkou, i když to po dnešním výkonu nevypadá.