Usyk: Modlím se, aby válka co nejdříve skončila!

Oleksandr UsykOleksandr Usyk opustil Ukrajinu a začal přípravu v České republice. Jakmile bude oznámeno místo konání, přesune se Usyk pravděpodobně s přípravou do místa dění!

„Všechno, co se nyní děje na Ukrajině je příšerné. Každý den se modlím, aby tahle hrůza skončila. Ve srovnání s válkou je box pouze dětskou hrou“. řekl bývalý nesporný král křížové váhy a aktuální držitel  tří hlavních světových titulů v nejtěžší váhové divizi.

A dodává „Nemůžu stále přestat myslet na to, co se v mé rodné zemi děje. Musím se těchto myšlenek co nejdříve zbavit, ale bude to hrozně těžké. Potřebuji se plně soustředit na odvetu s Joshuou a v zápase ukázat ten nejlepší možný výkon a udělat Ukrajině skvělé jméno“- Uzavřel Usyk

Oleksandr Usyk

Oleksandr Usyk (19-0-0, 13 KO) a Anthony Joshua (24-2-0, 22 KO) se utkali loni 25. září a ukrajinský boxer v duelu dominoval a tehdejšího šampióna vybodoval 117:112, 116:112 a 115:113. Usyk tak získal tituly WBA super, WBO, IBF a IBO. Odveta by se měla konat v průběhu června. Místo zatím nebylo oznámeno, ale očekává se, že se tak stane v následujících dvou týdnech.

Joshua vs Usyk