Usyk je absolutním šampiónem křížové váhy!

Neporažený olympijský vítěz Oleksandr Usyk se dnes stal historicky prvním boxerem křížové váhy, který dokázal sjednotit všechny čtyři prestižní světové pásy a stal se tak absolutním králem této váhové kategorie! Jako bonus získal trofej Muhammad Ali, neboť se zároveň jednalo o finálový duel v rámci World Boxing Super Series!

Máme za sebou velmi očekávaný duel do dvou neporažených křížových vah. Na olympijském stadiónu v Moskvě proti sobě stanuli Ukrajinec Oleksandr Usyk (15-0-0, 11 KO) a Rus Murat Gassiev (26-1-0, 19 KO).

Celý zápas byl prakticky na jednu stranu a olympijský vítěz z Londýna nedal svému ruskému soupeři sebemenší šanci. Každé kolo si Ukrajinec bezpečně hlídal a ačkoliv Gassiev ustál celý zápas, tak o vítězi měli jasno také bodoví rozhodčí: 120:108 a 2x 119:109!

Oleksandr Usyk tak jak první boxer křížové váhy v historii dokázal získat všechny čtyři světové titulu WBA super, WBO, WBC a IBF. Je tak nesporným šampiónem této váhové kategorie a bude zajímavé sledovat, zdali bude tyto pásy dále obhajovat nebo přestoupí do nejtěžší váhové divize, což již několikrát v minulosti zmiňoval.

Usyk získal také pohár pojmenovaný po legendě boxerského světa Muhammad Ali Trophy v rámci organizace World Boxing Super Series, kde postupně zničil ve čtvrtfinále Němce Marco Hucka, v semifinále Lotyše Mairise Briedise a dnes ve finále také Rusa Murata Gassieva.