Usyk dominoval nad Klitschkem při sparingu. Podmaní si těžkou váhu?

Bývalý šampion křížové váhy a aktuální expert televizní stanice Sky Sports Johnny Nelson se rozpovídal o sparinzích dvou ukrajinských hvězd Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO) a Wladimira „Dr.Steelhammer“ Klitschka (64-5-0, 53 KO).

Brzy to budou čtyři roky, co Wladimir Klitschko opustil trůn těžké váhy. 28.11.2019 jej totiž ve dvanácti kolech senzačně vybodoval britský obr Tyson Fury, který po desíti letech ukončil kralování ukrajinského vládce. O tom však tyto řádky nejsou. Ty jsou věnovány tréninkovému kempu ukrajinské legendy, jenž se klasicky připravovala v rakouském hotelu Stanglwirt. Společně s ním zde bylo několik těžkých vah a jeden menší, vždy usměvavý krajan. Oleksandr Usyk v té době nebyl žádným známým jménem. Měl za sebou sice olympijské zlato z roku 2012 a devět úspěšně zvládnutých soubojů v křížové váze, ale jeho jméno znali jen skalní fanoušci boxu. Jeden den kempu byl tradičně vymezený novinářům, mezi kterými byl i expert stanice Sky Sports Johnny Nelson.

„Poprvé jsem viděl Usyka v kempu Wladimira Klitschka. Když jsme přišli do haly, tak to byl právě on, kdo stál s Wladimirem v ringu. Ptal jsem se sám sebe, kdo je sakra ten chlap? Neměl jsem vůbec tušení, kdo to je, ale byl extrémně šikovný. Udělal jedno kolo s Wladimirem a ten jej doslova vyhodil z ringu. Přímo řekl: Jdi pryč. My spolu budeme trénovat, až odejdou novináři. – a vzal si jiného muže. Usyk v tom kole naprosto dominoval a Klitschko to tehdy hodně špatně nesl.“ – Rozpovídal se Nelson o příhodě z kempu ukrajinské legendy. Ano, Klitschko už v té době byl zřejmě za svým vrcholem, ale pořád to byla nejlepší těžká váha na světě. Prakticky před soubojem s Furym si ani nikdo nedokázal představit, že by král těžké váhy padl a přitom jej v kempu ničil o deset kilo lehčí krajan. Očividně tedy není radno podceňovat Usyka i mezi obry.