Úspěch Sergeye Kovaleva? Trenéři McGirt a Cruz!

Sergey Kovalev (33-3-1, 28 KO) se dnes pomstil Eleideru Alvarezovi (24-1-0, 12 KO) za jejich první setkání a mohl si připnout zpět svůj titul WBO v polotěžké váze, který ztratil. Kovalev se tak stal po třetí mistrem světa.

Je to až neuvěřitelná cesta ruského „Krushera“. Aniž by to on sám možná věděl, tak píše jeden z nejzajímavějších příběhů polotěžké váhy a stává se tak trošku kontroverzní osobností. Dvě porážky s Andre Wardem jím bezpochyby otřásly. Hlavně ta druhá, při které byl rodák z Kopjejsku odmávaný ringovým Tonym Weeksem. Následovala rozlučka s dlouhodobým trenérem Johnem Davidem Jacksonem, problémy s alkoholem, kdy ruský bohatýr totálně zničil svůj nový Mercedes. Další dva duely se Shabranskyym a s Mikhalkinem vyhrál a získal zpět svůj titul WBO, ale následně jej poslal právě Alvarez opět na zadek a aby toho nebylo málo, přišel průšvih s napadením herečky, které měl údajně dělat sexuální návrhy.

Rusa ještě soud bude čekat a hrozí mu čtyři roky vězení, ovšem po sportovní stránce ukázal, že se dokáže motivovat a vrátit zpět. Najal si trenéry Buddyho McGrita a Teddyho Cruze a poučil se ze svých chyb. „ Tento tréninkový kemp jsem měl k dispozici Buddyho a Teddyho. Děkuji hlavně jim, protože to oni mě zachránili a udrželi mě naladěného. Zapracovali jsme na mém úderu a obraně.“ – Usmíval se Kovalev se svým pásem WBO v ruce. „ Jsem z práce se Sergeyem nadšený. Přizpůsobil se a poslouchal naše rady. To ho dovedlo k dnešní výhře. Nevěděl jsem to, ale cítil jsem, že tento duel vyhrajeme.“ – Usmíval se po boku svého svěřence McGirt.