Ukrajinský tým tlačí na organizaci WBO, aby nařídila souboj Usyka s Joshuou!

Tým okolo bývalého krále křížové váhy a aktuální světové trojky těžké váhy Oleksandra Usyka (17-0-0, 13 KO) nehodlá ustoupit a chce získat možnost titulového souboje s Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) co nejdříve.

Tak nyní to zase vypadá, že dvaatřicetiletý bývalý nesporný král křížové váhy a aktuální světová trojka nejtěžší váhové kategorie Oleksandr Usyk mění svoje priority a hodlá se natlačit do titulového souboje s aktuálním králem těžké váhy Anthonym Joshuou. Třicetiletý Brit má momentálně na krku dva povinné vyzývatele, kterým je za IBF Kubrat „The Cobra“ Pulev (28-1-0, 14 KO) a za WBO již zmíněný hvězdný Ukrajinec. Ten se původně chtěl spokojit pouze s udržovacím duelem o prozatímní titul WBO s Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO), ale nyní si to zřejmě rozmyslel. Nebo jde o šikovnou hru, která má donutit WBO odebrat Joshuovi pás.

„WBO jmenovala povinného vyzývatele šampiona, který vzešel z odvetného duelu mezi Joshuou a Ruizem. Nyní po WBO chceme, aby Anthonymu zaslala dopis, kde mu nařizuje povinnou obhajobu s Usykem.“ – Rozpovídal se promotér Alexander Krasiuk, jenž zastupuje rodáka ze Simferopolu. Podle WBO má Joshua na souboj s Usykem pouze 180 dní. IBF dává šampionovi čas do 31.5.2020. Je tedy více než jasné, že britský král nestihne oba duely a bude se muset rozhodnout. V takovém případě mu zřejmě bude odebrán jeden z titulů. Uvidíme nakolik je toto jen hra promotérů, kteří se nyní snaží dostat jeden druhého pod tlak, aby měli lepší vyjednávací podmínky.