Ugonoh: Usyk nemá potřebně silný úder na těžkou váhu!

Polský válečník a světová devětašedesátka těžké váhy, Izuagbe „Izu“ Ugonoh (18-1-0, 15 KO) se rozpovídal o přestupu nesporného šampiona křížové váhy, Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO), do nejtěžší váhové kategorie.

Dvaatřicetiletý polák platí za jeden z talentů těžké váhy, byť jeho raketový start přibrzdila prohra s Dominicem Breazealem. Ugonoh nyní strávil nějaký čas v kempu ukrajinského borce, Oleksandra Usyka, kterého připravoval na debut v těžké váze proti Carlosi Takamovi. Bohužel Usyk se zranil a tento souboj se bude muset přesunout na pozdější termín. Polský válečník se i tak rozpovídal pro polská média o tomto kempu a zhodnotil dovednosti Ukrajince.

Izuagbe Ugonoh

„Rozhodně nehodlám prozrazovat, co se dělo v kempu, ale mohu říci, že Usykovi chybí silný úder na těžkou váhu. To může být pro něj velký problém při duelech s opravdovou špičkou této divize. Bude mu chybět finální úder a ukončení. Samozřejmě má i silné stránky, třeba rychlost a práci nohou. Tyto vlastnosti má na takové úrovní, že se mu zbytek divize v tomto aspektu ani nepřiblíží. Tyto výhody však nesmí ztratit, což si ani nemyslím. Celý kemp vážil okolo 97 kilogramů.“ – Prozradil „Izu“ pár detailů z přípravy Usyka.