Ugas vs Berto o titul WBA!

Bývalý šampión velterové váhy Andre Berto se vrací po tříleté pauze a rovnou do titulového souboje. Na galavečeru vyzve šampióna WBA Yordenise Ugase!

21.8.2021 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Velterová váha
Yordenis Ugas vs Andre Berto

Kubánská jednička a světová sedmička “54 Milagros” Yordenis UGAS (26-4-0, 12 KO) a bývalý americký šampión “The Beast” Andre BERTO (32-5-0, 24 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul WBA super!

Čtyřiatřicetiletý kubánský boxer získal světový titul organizace WBA teprve loni v září, když se o uvolněný pás utkal s Američanem Abelem Ramosem. Ugas ve vyrovnaném zápase byl tím lepším a Ramose přetlačil u všech rozhodčích na body.

Nyní ho čeká první obhajoba, ale ne už regulérního titulu, ale přímo hlavního titulu WBA super. Ten totiž WBA odebrala Pacquiaovi z důvodu nečinnosti a ačkoliv o něj Filipínec zažádal tak mu WBA nevyhověla a naopak jako super šampióna jmenovala právě Ugase. Zajímavostí, že hlavním duelem tohoto galavečera bude právě souboj bývalého šampióna Manny Pacquiaa a Errola Spence o tituly WBC a IBF.

Soupeřem Ugase bude bývalý šampión Andre Berto. Američan nestál v ringu tři roky a naposledy boxoval 4. srpna 2018, když na domácím galavečeru jen těsně vybodoval krajana Devona Alexandera.

Dá se předpokládat, že by se následně spolu mohli utkat vítězové obou duelů ve sjednocujícím zápase na konci roku. Sice nic nebylo zatím potvrzeno, ale už nějaké podobné informace ze zákulisí prosakují.