UFC: Pudilová vs Kish v Severní Karolíně!

Lucie Pudilová již zná svou soupeřku, bude jí americká fighterka Justine Kish. Zápas se bude konat 25. ledna na UFC Fight Night 166 v Severní Karolíně. O hlavní zápas se postarají Američan Curtis Blaydes a Brazilec Junior dos Santos!

25.1.2020 – PNC Aréna, Severní Karolína
UFC Fight Night 166 – Blaydes vs Dos Santos

Pětadvacetiletá česká bojovnice Lucie Pudilová (8-5) má před sebou již sedmou výzvu v největší MMA organizaci světa UFC. Po třech porážkách v řadě ji čeká jednatřicetiletá Američanka Justine Kish (6-2).

Pudilová vlétla jako první Češka v historii do UFC 18. března 2017, kdy v Londýně možná až kontroverzně prohrála na body se švédskou fighterkou Linou Länsberg. Následně 16. června téhož roku si připsala první výhru, když vybodovala Ji Yeon Kim z Jižní Koree.

Loňský rok začala další výhrou, když v americkém Austinu vybodovala Kanaďanku Sarah Moras. 8. září 2018 na UFC 228 přišla ovšem porážka na body s Irene Aldanou z Mexika.

Letos už má na kontě dva zápasy a bohužel oba prohrála. Nejdříve 23. února nestačila na Američanku Liz Carmouche a naposledy 3. srpna prohrála před limitem s Antoninou Shevchenko.

Nyní čeká českou reprezentantku poslední souboj stávající smlouvy, tudíž bude také bojovat o nový kontrakt. To se ji bude snažit překazit rodačka z Petrohradu Justine Kish, která byla adoptovaná americkým párem a reprezentuje tak Spojené státy americké.

Justine Kish má v nejprestižnější MMA lize světa za sebou čtyři duely, z nichž dva vyhrála a dva prohrála. V roce 2016 porazila na body Američanky Ninu Ansaroff a Ashley Yoder. V červnu 2017 však přišla porážka s Američankou Felice Herrig a loni v lednu jihokorejskou fighterkou Ji Yeon Kim. Od té doby v kleci nestála a vrací se po dvou roční pauze.

O hlavní zápas galavečera UFC Fight Night 166 se postarají bojovníci nejtěžší váhové kategorie. Američan Curtis Blaydes vyzve Brazilce Juniora Dos Santose.