UFC: Pudilová hlásí velký návrat mezi nejlepší!

Lucie PudilováČeská válečnice Lucie Pudilová hlásí velký návrat do UFC. Po dvou letech strávených v české organizaci Oktagon se vrací do nejprestižnější MMA ligy světa!

Česká bojovnice Lucie Pudilová vlétla jako první Češka v historii do UFC 18. března 2017, kdy v Londýně možná až kontroverzně prohrála na body se švédskou fighterkou Linou Länsberg. Následně 16. června téhož roku si připsala první výhru, když vybodovala Ji Yeon Kim z Jižní Koree.

Rok 2018 začala další výhrou, když v americkém Austinu vybodovala Kanaďanku Sarah Moras. 8. září 2018 na UFC 228 přišla ovšem porážka na body s Irene Aldanou z Mexika. v roce 2019 oba své zápasy bohužel prohrála. Nejdříve 23. února nestačila na Američanku Liz Carmouche a naposledy 3. srpna prohrála před limitem s Antoninou Shevchenko.

Lucie Pudilová vs Irene Aldana

Poslední zápas Pudilové v UFC se konal v lednu 2020 a nevyšel ji zrovna podle představ. Prvnímu kolu jasně dominovala Justine Kish, která skoro k ničemu Lucku nepustila. Ve druhém kole začala pracovat i Lucka, ale přesnější byla zase soupeřka. Třetí kolo opět ovládla Justine Kish a bodoví rozhodčí neměli těžkou práci a všichni shodně nabodovali 3:0 pro americkou fighterku a česká reprezentantka se musela s UFC rozloučit.

Další dva roky strávila v české organizaci Oktagon, kde odzápasila celkem sedm duelů z nichž pět vyhrála. Porazila Cornelii Holm, 2x Martu Waliczek, Maiju Suotamu a Carolinu Yariwake da Cruz. Naopak prohrála ostrý duel s Terezou Bledou a Talitou Bernardo.

Lucie Pudilová vs Marta Waliczek

Nyní Lucie Pudilová oznámila na sociálních sítích návrat mezi smetánku „Ráda bych vám oznámila, že se vracím do UFC. Jsem nesmírně hrdá, že jsem se já, jako první Češka v UFC dokázala dostat zpět. To bych nedokázala bez Oktagonu. Dále bych chtěla poděkovat mému trenérskému týmu Straight Blast Gym Ireland pod vedením kouče Kavanagha a manažéra Briana Butler-Au
Děkuju Vám všem za podporu“.

Lucie Pudilová