UFC on ESPN 11: Blaydes vs Volkov!

Další MMA galavečer organizace UFC nás čeká již tento víkend. V hlavním zápase večera uvidíme souboj těžkých vah Curtis Blaydes vs Alexander Volkov!

20.6.2020 – Las Vegas, Nevada, USA
UFC on ESPN 11
Těžká váha
Curtis Blaydes vs Alexander Volkov

V sobotu nás na UFC on ESPN 11 v Las Vegas čeká atraktivní souboj těžké váhy. V oktagonu se proti sobě postaví trojka těžké váhy, Američan „Razor“ Curtis Blaydes (13-2) a sedmička žebříčku „Drago“ Alexander Volkov (31-7) z Ruska.

Devětadvacetiletý Američan Curtis Blaydes se pohybuje mezi smetánkou nejprestižnější MMA ligy světa od roku 2016. Do UFC vstoupil porážkou s aktuální dvojkou žebříčku, Kameruncem Francisem Ngannou, se kterým následně prohrál i v odvetě v roce 2018 a je tak jediným jeho přemožitelem v UFC.

Blaydes stihl ještě zápas letos v lednu, kdy v ostře sledované bitvě s Brazilcem Junior dos Santos jasně dominoval a Santose ukončil ve druhém kole. Celkem má v UFC na svém kontě 11 zápasů, 8 výher, dvě porážky a jeden zápas bez výsledku, když po vítěství v roce 2017 nad Adamem Milsteadem měl pozitivní test na marihuanu.

Na druhé straně jednatřicetiletý Rus je v UFC také od roku 2016, kam přešel po zkušenostech v Bellatoru a v M-1 Challenge. V obou organizacích se stal také šampiónem.V UFC má na svém kontě 6 zápasů, z nichž si připsal pouze jedinou porážku a to 6 října 2018, kdy jej knockoutoval ve třetím kole Američan Derrick Lewis.

Volkov naposledy zápasil loni v listopadu, kdy na domácím galavečeru v Moskvě vybodoval Američana Grega Hardyho. Nyní by chtěl ruský fighter skalp Blaydese a vyzvat Kamerunce Francise Ngannoua.


Žebříček těžké váhy UFC

Šampión: Stipe Miočič

1. Daniel Cormier
2. Francis Ngannou
3. Curtis Blaydes
4. Derrick Lewis
5. Junior Dos Santos
6. Jairzinho Rozenstruik
7. Alexander Volkov
8. Alistair Overeem
9. Walt Harris
10. Augusto Sakai