UFC: Meerschaert uškrtil Muradova ve 2. kole!

Zkušený americký fighter Gerald Meerschaert dokázal jako první v UFC porazit Makhmudova Muradova a uškrtil ho na začátku druhého kola. Muradov tak nečekaně narazil!

28.8.2021 – UFC Apex, Las Vegas, USA
UFC on ESPN 30
Střední váha
Gerald Meerschaert vs Makhmud Muradov
2. kolo SUB

Třiatřicetiletý Američan “The Machine” Gerald Meerschaert rozhodně nenastupoval do svého čtrnáctého zápasu v UFC jako favorit. Duel začal poměrně divoce a musel být brzy přerušen, když Meerschaert nechtěně prsty zasáhl levé oko jednatřicetiletého Makhmuda Muradova. Ten se oklepal a zápas pokračoval poměrně divoce, kdy byl sice Muradov aktivnější, ale Američan reagoval také nebezpečnými údery.

Ke konci kola Muradov inkasoval nepříjemný kop pod pás a zápas byl opět na chvilku přerušen. Muradov se po pár desítkách sekund oklepal a zápas mohl pokračovat. Meerschaert dokázal v posledních sekundách prvního kola dostat nebezpečně Uzbeka k zemi, kde se ho snažil dostat do škrcení, ale kolo bylo u konce a tak se více už nestalo.

Ve druhém kole pokračovala z obou stran nebezpečná přestřelka, ve které začal být Meerschaert přesnější a po minutě druhého kola dokázal macha několikrát tvrdě zasáhnout a následně jej také dostat na zem, kde si ho skvěle chytil, přetočil si ho do kravaty a utáhl. Pro Muradova to tak byla první porážka v UFC po třech výhrách, zároveň “Mach” prohrál po necelých pěti letech. Jeho poslední porážka se datuje do prosince 2016, kdy jej na XFN dva porazil David Ramires.