UFC: Magomedov vs Muradov v září!

Makhmud Muradov vs Abusupiyan MagomedovUzbecký bijec Makhmud Muradov má před sebou pátou výzvu v UFC. Na začátku září se v hlavním městě Francie utká s Abusupiyanem Magomedovem!

„Mach“ Makhmud Muradov v UFC debutoval v září 2019 kdy ovládl tříkolovou bitvu na body s italským tvrďákem Alessiem Di Chiricem. Následně na konci roku 2019 ukončil ve třetím kole amerického veterána Trevora Smitha.

V roce 2020 si dal Muradov od zápasení pauzu a vrátil se až loni v lednu a to do těžkého zápasu s americkým ranařem Andrewem Sanchezem. Očekávaná bitva skončila ve třetím kole, kdy Sancheze parádní trefou roztančil a následně také ukončil.

Makhmud Muradov

 

Ovšem 28. srpna v Las Vegas přišla první porážka. Muradov překvapivě nestačil na amerického bijce Geralda Meerschaerta. Američan ve druhém kole dokázal macha několikrát tvrdě zasáhnout a následně jej také dostat na zem, kde si ho skvěle chytil, přetočil si ho do kravaty a utáhl.

Následně se měl Muradov vrátit 26. února v Las Vegas a utkat se na galavečeru UFC Fight Night 202 s Lotyšem Mishou Cirkunovem. Jenže na konci ledna se Muradov v přípravě zranil a zápas tak musel být zrušen. Nyní už má nový termín a novéhoho soupeře. 3.září se mu do cesty postaví rodák z Dagestánu, který zápasí pod německou vlajkou Abusupiyan Magomedov.

Gerald Meerschaert vs Makhmud Muradov

Pro Magomedova to bude debut v nejprestižnější MMA lize světa. Naposledy zápasil na polském galavečeru KSW 57 loni v prosinci, kde ve druhém kole utáhl domácího polského zápasníka Cezara Kesika. V tomto duelu je velkým favoritem právě Muradov, který se vrací po roční pauze.

Makhmud Muradov vs Abusupiyan Magomedov