UFC Fight Night 188: Dvořák a Ronderos mají odváženo!

Český bijec David Dvořák se měl zítra utkat s Brazilcem Raulianem Paivou, jenže Brazilec musel ze zápasu kvůli nesplněné váze odstoupit a nahradí jej narychlo povolaný Kolumbijec Juancamilo Ronderos!

22.5.2021 – UFC Apex, Las Vegas, USA
Muší váha
David Dvořák vs Juancamilo Ronderos

Český bijec David Dvořák vstoupil do UFC v březnu 2020, kdy i přes krátkou dobu na přípravu zvládl jako první Čech vyhrát premiérový zápas. A co víc, vítězstvím nad Brazilcem Bruno Silvou se probojoval do TOP 15 žebříčku muší váhy.

Po prvním úspěchu stál hradecký rodák před největší výzvou profesionální MMA kariéry, kterou započal již v roce 2010.
19. září 2020 se na UFC Fight Night 178 postavil proti silnému Američanovi Jordanovi Espinosovi. Dvořák favorizovaného amerického bojovníka jasně vybodoval 3x 30:27 a připsal si tak velmi důležitou výhru.

Nyní se do klece v nejprestižnější MMA lize světa postaví potřetí a do cesty se mu měl původně postavit další Brazilec, pětadvacetiletý Raulian Paiva. Jenže měl opět problémy na váze a ze zápasu byl nucen odstoupit. UFC rychle našlo náhradu v kolumbijském zápasníkovi Juancamilovi Ronderosovi.

Ronderos by měl být pro Dvořáka jednoznačně pohodlnější soupeř, pro kterého bude zítřejší vystoupení debutem v UFC. Na svém kontě má pouze 4 zápasy v organizaci WXC – Warrior, ale všechny vítězné. Nicméně zkušenosti by měli být na straně českého fightera. Galavečer bude vysílat sportovní stanice Premier Sport prostřednictvím například O2 TV.