UFC Fight Night 105: Derrick Lewis vs Travis Browne!

UFC FN 105Dnes: UFC Fight Night 105 se koná dost nezvykle v neděli. Místem dění se stane Scotiabank Centr v Halifaxu v Novém Skotsku v Kanadě. Jde teprve o druhý turnaj, který se bude konat v Novém Skotsku. Prvním turnajem zde UFC Fight Night 54, konaný v říjnu roku 2014. Původním plánovaným hlavním zápasem měl být souboj mezi Juniorem Dos Santosem a Stefanem Struvem. Druhý jmenovaný si poranil rameno a vedení UFC neváhalo a Santose nacpalo přímo do titulového souboje proti šampionovi Miočičovi.

Dnes: Fight Night 105
Scotiabank Centr, Halifax, Nové Skotsko, Kanada

UFC Fight Night 105 je turnaj oceněný třemi hvězdička a určitě je na co se těšit. V hlavním zápase se utká o bytí a nebytí v UFC Travis Browne, kterého vyzve vycházející hvězda těžké váhy Derrick Lewis. Podobnou otázku, jakou řeší Travis Browne, bude řešit o dvojice Hector Lombard a Johny Hendricks. Můžeme se těšit i na další borce, jako jsou Nordine Taleb, Santiago Ponzinibbio, Elias Theodorou a Paul Felder.

Travis Browne (18-5-1) vs Derrick Lewis (17-4-0) – Těžká váha
Lewis vs Browne
Derrick Lewis patří v těžké váze momentálně k největším objevům. Tedy pokud nepočítáme Francise Ngannoua. Lewis je zároveň nejaktivnějším borcem těžké váhy. V loni nastoupil ke čtyřem zápasům a tři z nich skončili před limitem. „ Black Beast“, jak si Lewis přezdívá, celkem hladce ničí vše, co se mu postaví do cesty a nyní se nachází na dvanáctém místě. Travis Browne je v opačné pozici, jako je Lewis. Momentální světové devítce se příliš nedaří a na svém kontě má dvě porážky v řadě. Nutno dodat, že s tím nejlepším, co v UFC je. Na začátku minulého roku porazil kontroverzně Matta Mitriona, následně padl s Velasquezem a Werdumem. Klíčem k úspěchu Browna bude jistě forma, kterou bohužel pod koučem Tarvedyanem zkrátka nemá a případné zlepšení se od rodáka z Havaje ani nečeká.

Johny Hendricks (17-6-0) vs Hector Lombard (34-6-1) – Střední váha
Hendricks vs Lombard
Tento zápas může být klidně tím nejlepším na tomto turnaji, ale zároveň také tím nejhorším. V tomto našláplém zápase si to rozdá exšampion welterové váhy Johny Hendricks a exšampion střední váhy Bellatoru, Hector Lombard. Johny Hendricks měl v minulosti problémy s váhou a nedařilo se mu úspěšně plnit váhový limit welterové váhy. Na tlak UFC těchto pokusů zanechal a posunul se o váhu výše, kde hlásí, že pokud se mu nebude dařit ani zde, tak nejspíše skončí. Johnymu se dlouhodobě nedaří a v roce 2016 nastoupil ke třem zápasů, které všechny prohrál. Ani kubánský Lombard na tom není nejlépe. Za poslední tři zápasy nasbíral dvě prohry a jednou No Contest, které vyfasoval za doping.

Elias Theodorou (12-1-0) vs Cezar Ferreira (11-5-0) – Střední váhaTheodorou vs Fererria
Hodně zajímavým soubojem může být střet domácího Eliase Theodoroua a brazilského válečníka Cezara Ferreiry. Theodorou je momentálně světová sedmadvacítka. Ferreira je světovou čtyřiadvacítkou. „ The Spartan“, jak si Theodorou přezdívá, klopýtl jen jednou ve své profesionální kariéře. V minulém roce podlehl na body Thiago Santosovi, ale jinak je tento Kanaďan k nezastavení. Ferreira po špatném roce 2015, vkročil do roku 2016 daleko pozitivněji. Ze tří zápasů, zvedal třikrát ruce vzhůru. V posledním zápase dokonce utáhl Jacka Hermanssona na submisi a urval tak cenný skalp kvalitního bojovníka.

HLAVNÍ PROGRAM
• Travis Browne vs. Derrick Lewis – Těžká váha
• Johnny Hendricks vs. Hector Lombard – Střední váha
• Sam Sicilia vs. Gavin Tucker – Pérová váha
• Elias Theodorou vs. Cezar Ferreira – Střední váha
• Sara McMann vs. Gina Mazany – Ženská Bantamová váha
• Alessandro Ricci vs. Paul Felder – Lehká váha

HLAVNÍ PŘEDZÁPASY
• Nordine Taleb vs. Santiago Ponzinibbio – Welterová váha
• Carla Esparza vs. Randa Markos – Ženská slámová váha
• Aiemann Zahabi vs. Reginaldo Vieira – Bantamová váha
• Jack Marshmann vs. Thiago Santos – Střední váha

PŘEDZÁPASY
• Gerald Meerschaert vs. Ryan Janes – Střední váha