UFC: Blachowicz porazil Rakiče díky zranění!

Jan Blachowicz vs Aleksandar RakičGalavečer UFC Vegas 54 nabídl souboj polotěžkých vah mezi bývalým šampiónem Janem Blachowiczem a Rakušanem Aleksandarem Rakičem. O vítězi nakonec rozhodlo zranění ve třetím kole!

14.5.2022 – UFC Apex, Nevada, USA
UFC Vegas 54
Polotěžká váha
Jan Blachowicz 🇵🇱🆚🇦🇹 Aleksandar Rakič
3. kolo TKO (zranění)

Devětatřicetiletý polský bijec Jan Blachowicz loni v říjnu na UFC 267 překvapivě nestačil na brazilského válečníka Glovera Teixeiru, který jej ve druhém kole utáhl a sebral mu titul šampióna polotěžké váhy. Teixeira bude titul obhajovat proti českému bijci Jiřímu Procházkovi na UFC 275, který se bude konat 11. června v Singapuru

Blachowicz se tak vrátil po těžké porážce a jeho soupeřem byl rodák z Vídně, třicetiletý Aleksandar Rakič. Zápas byl velmi vyrovnaný, nicméně v prvním kole byl lepším fighterem bývalý šampión, naopak ve druhém kole rakouský ranař. O výsledku zápasu tak mělo rozhodnout třetí kolo.

Jan Blachowicz vs Aleksandar Rakič

Jenže Rakičovi se z ničeho nic podlomilo ve třetím kole pravé koleno a okamžitě dal signál rozhodčímu, že nebude moci pokračovat. Blachowicz tak slaví výhru, ale úplně spojený být nemůžu. Podle první lékařské prohlídky to ke všemu vypadá, že bude muset jít na operaci s levým okem, které mu začalo po jednom z úderů krvácet.

Jan Blachowicz vs Aleksandar Rakič