UFC 275: Teixeira vs Procházka o titul v polotěžké váze!

UFC 275Galavečer UFC 275 se bude konat 11. června v Singapuru a můžeme se těšit na velmi zajímavé titulové bitvy Valentina Shevchenko vs Taila Santos a Glover Teixeira vs Jiří Procházka nebo odvetu Zhang Weili vs Joanna Jedrzejczyk!

11.6.2022 – Indoor Stadium, Kallang, Singapore
UFC 275
Polotěžká váha (TITUL)
Glover Teixeira 🇧🇷🆚🇨🇿 Jiří Procházka
Přímý přenos na Premier Sport!

Devětadvacetiletý český Samuraj přišel do UFC jako šampión japonské organizace Rizin a v nejprestižnější MMA lize světa debutoval 12. července 2020 na galavečeru UFC 251 v Abú Dhabí. Procházka se střetl se zkušeným švýcarským válečníkem Volkanem Oezdemirem. Český bijec Švýcara brutálně sestřelil po necelé minutě druhé kola a představení v UFC se mu tak povedlo jak nejlépe mohlo.

Na druhý zápas si musel Procházka počkat dlouhých deset měsíců a dočkal se až loni prvního května. Český bijec nastupoval do zápasu jako pětka polotěžké váhy a proti němu bývalý světový vyzyvatel a trojka ratingu, Američan Dominick Reyes.

Zápas to byl doslova na život a na smrt. Oba fighteři dali do zápasu všechno a sáhli si až na dno. Plno přesných úderů mohlo ukončit zápas prakticky kdykoliv a Reyes byl možná i blíže vítězství. Pak ale přišel přesný a brutální loket z otočky a Reyes se skácel k zemi. Američan ještě dlouho poté seděl a byl silně z tvrdého knockoutu otřesen.

Prezident Dana White následně Procházkovi slíbil souboj o titul. Šampiónem byl tehdy Polák Blachowicz, jenž získal titul polotěžké váhy v září 2020, kdy ve druhém kole na UFC 253 ukončil právě Dominicka Reyese. Blachowicz však pás loni v říjnu na galavečeru UFC 267 neobhájil, když jej právě brazilský dvaačtyřicetiletý veterán Glover Teixeira ve druhém kole uškrtil. Pro Teixeiru bude český zápasník první obhajobou a Procházka je podle sázkových kanceláří velkým favoritem s kurzem 1,42.UFC 275


11.6.2022 – Indoor Stadium, Kallang, Singapore
UFC 275
Muší váha (TITUL)
Valentina Shevchenko 🇰🇬🆚🇧🇷 Taila Santos
Přímý přenos na Premier Sport!

Čtyřiatřicetiletá rodačka z Kyrgyzstánu  Valentina Shevchenko získala pás šampiónky muší váhy již v roce 2018, když v ostře sledovaném duelu na galavečeru UFC 231 v Torontu vybodovala polskou zápasnici Joannu Jedrzejczyk. Pás následně šestkrát obhájila  a nyní ji tak čeká obhajoba číslo sedm.

Do cesty se ji postaví osmadvacetiletá brazilská válečnice Taila Santos, která je aktuálně na čtvrté pozici muší váhy. Santos má na svém kontě 5 zápasů a poslední čtyři vyhrála. Naposledy stála v kleci loni v listopadu, kdy ukončila v prvním kole Joannu Wood ze Skotska.UFC 275


11.6.2022 – Indoor Stadium, Kallang, Singapore
UFC 275
Slámová váha
Zhang Weili 🇨🇳🆚🇵🇱 Joanna Jedrzejczyk 2
Přímý přenos na Premier Sport!

Dvaatřicetiletá čínská zápasnice přesně před rokem na UFC 261 prohrála tvrdým KO s americkou fighterkou Rose Namajunas a ztratila titul ve slámové váze. Pro Číňanku to byla zároveň první porážka po sedmi letech. V následné listopadové odvetě předvedla skvělý výkon, ale s Američankou nakonec ve vyrovnaném zápase prohrála na body.

Weili by se tak chtěla nyní vítězně vrátit, ale do cesty se ji postaví o dva roky starší polská válečnice Joanna Jedrzejczyk, kterou už jednou porazila. Ta naposledy zápasila březnu 2020 právě s Weili, se kterou prohrála ve vyrovnaném duelu na body. Favoritkou duelu je Weili s kurzem 1,52. Na Jedrzejczyk je vypsáno 2,4 nicméně se dá čekat opět vylmi tvrdá a vyrovnaná bitva.UFC 275