UFC 274 nabídne 2 titulové bitvy!

UFC 274Titulová bitva v lehké váze Charles Oliveira vs Justin Gaethje a titulová bitva v polotěžké Glover Teixeira vs Jiří Procházka. To vše nabídne první sobota v květnu na UFC 274!

7.5.2022 – Las Vegas, USA
UFC 274
Polotěžká váha (Titul)

Glover Teixeira 🇧🇷🆚🇨🇿 Jiří Procházka

7. května se měl podle původních zpráv Jiří Procházka v brazilském Riu utkat o titul Gloverem Teixeirou. Poté přišla ještě lepší zpráva. Zápas se bude konat ve Spojených státech a úřadující šampión tak přišel o velkou výhodu domácího prostředí, což samozřejmě hraje do karet Procházkovi.

Devětadvacetiletý český Samuraj přišel do UFC jako šampión japonské organizace Rizin a v nejprestižnější MMA lize světa debutoval 12. července 2020 na galavečeru UFC 251 v Abú Dhabí. Procházka se střetl se zkušeným švýcarským válečníkem Volkanem Oezdemirem. Český bijec Švýcara brutálně sestřelil po necelé minutě druhé kola a představení v UFC se mu tak povedlo jak nejlépe mohlo.

Jiří Procházka vs Dominick Reyes

Na druhý zápas si musel Procházka počkat dlouhých deset měsíců a dočkal se až loni prvního května. Český bijec nastupoval do zápasu jako pětka polotěžké váhy a proti němu bývalý světový vyzyvatel a trojka ratingu, Američan Dominick Reyes.

Zápas to byl doslova na život a na smrt. Oba fighteři dali do zápasu všechno a sáhli si až na dno. Plno přesných úderů mohlo ukončit zápas prakticky kdykoliv a Reyes byl možná i blíže vítězství. Pak ale přišel přesný a brutální loket z otočky a Reyes se skácel k zemi. Američan ještě dlouho poté seděl a byl silně z tvrdého knockoutu otřesen.

Glover Teixeira

Prezident Dana White následně Procházkovi slíbil souboj o titul. Šampiónem byl tehdy Polák Blachowicz, jenž získal titul polotěžké váhy loni v září, kdy ve druhém kole na UFC 253 ukončil právě Dominicka Reyese.

Blachowicz však pás loni v říjnu na galavečeru UFC 267 neobhájil, když jej právě brazilský dvaačtyřicetiletý veterán Glover Teixeira  ve druhém kole uškrtil. Pro Teixeiru bude český bijec první obhajobou a Procházka je podle sázkových kanceláří velkým favoritem.


7.5.2022 – Las Vegas, USA
UFC 274
Lehká váha (Titul)

Charles Oliveira 🇧🇷🆚🇺🇸 Justin Gaethje

Dvaatřicetiletý brazilský šampión Charles Oliveira získal pás šampióna teprve loni v květnu, když ve druhém kole umlátil bývalého šampióna organizace Bellator, amerického zápasníka Michaela Chandlera.

V první obhajobě se střetl loni 11. prosince s Dustinem Poirierem a zápas neměl jednoznačného favorita. Nicméně Oliveira si šel tvrdě za svým a ve třetím kole skočil Poirierovi na záda, dokázal si ho chytnout a utáhnout smyčku. Američan se ze sevření šampióna nedokázal vymanit a Oliviera si tak připsal první obhajobu desátou výhru v řadě.

Justin Gaethje	vs Tony Ferguson

Oliveira zná již i svého dalšího soupeře. Tím bude americký bijec a bývalý šampión Justin Gaethje, který získal titul před dvěma lety výhrou nad na krajanem Tony Fergusonem, kterého ukončil v posledním pátém kole. Pás však udržel pouze do první obhajoby, ve které jej ve druhém kole uškrtil legendární Khabib Nurmagomedov.


Beneil Dariush vs Islam Makhachev26.2.2022 – Las Vegas, USA
UFC Fight Night 202
Beneil Dariush vs Islam Makhachev
Misha Cirkunov vs Wellington Turman
Ji Yeon Kim vs Priscila Cachoeira


Colby Covington vs Jorge Masvidal5.3.2022 – Las Vegas, USA
UFC 272
Colby Covington vs Jorge Masvidal
Marina Rodriguez vs Yan Xiaonan
Edson Barboza vs Bryce Mitchell


Thiago Santos vs Magomed Ankalaev12.3.2022 – Las Vegas, USA
UFC Fight Night 203
Thiago Santos vs Magomed Ankalaev
Guido Cannetti vs Kris Moutinho
Trevin Jones vs Javid Basharat


Alexander Volkov vs Tom Aspinall19.3.2022 – Londýn, VB
UFC Fight Night 204
Alexander Volkov vs Tom Aspinall
Arnold Allen vs Dan Hooker
Shamil Abdurakhimov vs Sergei Pavlovich


Jan Błachowicz vs Aleksandar Rakić26.3.2022 – Columbus, USA
UFC Fight Night 205
Jan Blachowicz vs Aleksandar Rakić
Askar Askarov vs Kai Kara-France
Matt Brown vs Bryan Barberena


Chris Barnett vs Martin Buday16.4.2022 – Rio, Brazílie
UFC Fight Night 206
Chris Barnett vs Martin Buday
Vicente Luque vs Belal Muhammad
Drakkar Klose vs Brandon Jenkins


Glover Teixeira vs Jiří Procházka7.5.2022 – Las Vegas, USA
UFC 274
¤ Glover Teixeira vs Jiří Procházka