UFC 268: Usman vs Covington 2 a Namajunas vs Weili 2!

V noci nás na galavečeru UFC 268 v New Yorku čekají dvě titulové odvety Kamaru Usman vs Colby Covington a Rose Namajunas vs Zhang Weili! Přímá přenos Premier Sport na O2 TV! Video z vážení v článku!

DNES – Madison Square Garden, New York, USA
UFC 268
Přímý přenos na Premier Sport na O2!

Velterová váha (TITUL)
Kamaru Usman vs Colby Covington 2

Čtyřiatřicetiletý nigerijský šampión Kamaru Usman a o rok mladší americký vyzývatel Colby Covington se utkali již v prosinci 2019 na galavečeru UFC 245 v Las Vegas, kdy Usman teprve poprvé obhajoval světový titul. Zápas skončil v posledním pátém kole, kdy nigerijský bijec Američana rozebral a poslal k zemi, kde jej ukončil.

Usman od té doby titul tituly znovu třikrát obhájil, když loni v červnu vybodoval Jorge Masvidala, letos v únoru před limitem zničil Gilberta Burnse a naposledy v dubnu v odvetě ukončil ve třetím kole opět amerického bijce Jorge Masvidala.

Colby Covington se od dva roky staré porážky s Usmanem postavil do oktagonu UFC pouze jednou, když v ostře sledovaném zápase loni v září na galavečeru UFC Fight Night 178 ukončil v pátém kole bývalého šampióna Tyrona Woodleye.

Slámová váha (TITUL)
Rose Namajunas vs Zhang Weili 2

Devětadvacetiletá americká šampiónka Rose Namajunas a dvaatřicetiletá čínská válečnice Zhang Weili poprvé změřili síly letos 24.dubna na galavečeru UFC 261, který se konal na Floridě.  Očekávaný duel ale skončil dřív jak začal.

Už po necelé minutě a pul vytasila úřadující šampiónka tvrdý hickkick a poslala čínskou fighterku k zemi, kde ji následně uštědřila několik ran a rozhodčí zápas ukončil. Zhang Weili se proti ukončení ohradila s tím, že mohla pokračovat a chtěla odvetu a tu dnes má. Obhájí Namajunas titul ve slámové váze, nebo ji Weili porážku vrátí a dočkáme se třetího duelu?


UFC 245 – 14.12.2019
Kamaru Usman vs Colby Covington


UFC 261 – 24.4.2021
Rose Namajunas vs Zhang Weili