UFC 268: Namajunas a Usman obhájili tituly!

Další galavečer UFC je za námi a k vidění byly dva titulové souboje, které ovládli úřadující šampióni Rose Namajunas a Kamaru Usman!

6.11.2021 – Madison Square Garden, New York, USA
UFC 268
Slámová váha (TITUL)
Rose Namajunas vs Zhang Weili 2
49:46 – 48:47 – 47:48

Americká šampiónka slámové váhy Rose Namajunas dokázala v odvetě potvrdit své dubnové vítězství, když ovládla vyrovnanou bitvu na body. Čínská fighterka Zhang Weili předvedla také skvělý výkon, ale na výhru to těsně nestačilo.

Namajunas tak pod organizací UFC vyhrála již devátý zápas z jedenácti a jejími přemožitelkami tak zůstávají pouze Polka Karolina Kowalkiewicz a Brazilka Jéssica Andrade, které však porážku v odvetě vrátila.


Velterová váha (TITUL)
Kamaru Usman vs Colby Covington 2
48:47 – 48:47 – 49:46

Nigerijec Kamaru Usman se na pátou obhajobu titulu šampióna velterové váhy, který drží již od března 2019 v odvetě pořádně nadřel. Jeho americký vyzývatel Colby Covington kousal už v prvním kole, ale druhé kolo bylo v režii úřadujícího šampióna.

Na konci druhého kola dokázal dostat Usman svého soupeře do velkých problémů, ale toho od konce zápasu ho zachránila siréna. Třetí kolo bylo spíše oddychové a ve čtvrtém kole Covington několikrát šampióna zaskočil a dostal do problémů, které Usman nakonec ustál.

V posledním kole oba bijci předvedli několik tvrdých a hlavně přesných úderů, kdy každý z nich hrozil ukončením duelu. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém rozhodčí rozhodli o vítězství úřadujícího šampióna, který tak popáté obhájil titul.