UFC 263 dnes v noci nabídne dvě titulové bitvy!

Gila River Arena v Arizoně bude dnes v noci hostit galavečer UFC 263. Israel Adesanya bude potře obhajovat pás ve střední váze a potřetí bude hájit svůj pás také šampión muší váhy Deiveson Figueiredo v odvetě s Brandonem Morenem!

UFC 263 – Gila River Arena, Arizona USA
Střední váha
Israel Adesanya vs Marvin Vettori 2
Přímý přenos na Premier Sport v rámci O2 TV!

Jednatřicetiletý šampión Israel Adesanya a sedmadvacetiletý Marvin Vettori se střetli již v dubnu 2018 ještě v netitulové bitvě. Zápas byl tehdy velmi vyrovnaný a Adesanya nakonec Vettoriho přetlačil těsně na body 3x 29:28.

Israel Adesanya získal nejdříve prozatímní titul střední váhy v dubnu 2019 na UFC 236, kde vybodoval hvězdného Kelvina Gasteluma. Následně v říjnu knockoutoval ve druhém kole Roberta Whittakera a získal plnohodnotný titul.

Pás šampióna loni dvakrát úspěšně obhájil, když nejprve na galavečeru UFC 248 vybodoval Yoela Romera a následně na UFC 253 ukončil ve druhém kole Paula Costu. Letos v březnu si Adesanya  odskočil do polotěžké váhy, kde vyzval polského šampióna Jan Błachowicze. Ten byl ovšem nad jeho síly a připsal si první profesionální porážku.

Nyní se vrací zpět do své váhové kategorie a vyzve jej Ital Marvin Vettori. Ten si od porážky s Adesanyou připsal pět vítězství v řadě a hlasitě si řekl o odvetu. Prezident Dana White jej vyslyšel a dnes v noci nás bude čekat velmi napínavý boj.


UFC 263 nabídne ještě jednu zajímavou titulovou odvetu. Deiveson Figueiredo bude potřetí obhajovat titul v muší váze a do cesty se mu v odvetě postaví poslední soupeř Brandon Moreno, se kterým šampión loni v prosinci pouze remízoval.