UFC 260: Souboj o titul Miočič vs Ngannou 2!

Již tuto sobotu nás čeká galavečer UFC 260, kde bude hlavním duelem odveta o titul těžké váhy Stipe Miočič vs Francis Ngannou. Volkanovski má Covid a titulový zápas s Ortegou je odložen!

27.3.2021 – UFC Apex, Nevada USA
UFC 260
Těžká váha
Stipe Miočič vs Francis Ngannou 2

Osmatřicetiletý Američan Stipe Miocic vkročil do UFC již v roce 2011, kdy na UFC 136 v Texasu, kdy na body přetlačil krajana Joey Beltrana. V květnu 2016 na UFC 198 získal titul v těžké váze, když v prvním kole knockoutoval tehdejšího šampióna Fabrícia Werduma.

Pás následně třikrát obhájil, když porazil Holanďana Alistaira Overeema, Brazilce Juniora dos Santose a právě Kamerunce Francise Ngannoua, kterého jasně vybodoval 3x 50:44.

Červenci 2018 ovšem přišla překvapivá porážka na galavečeru UFC 226, kdy jej v prvním kole knockoutoval Američan Daniel Cormier. V říjnu 2019 se Miočič dočkal odvety na UFC 241 a Cormierovi porážku vrátil, když ho ukončil ve čtvrtém kole a vzal si zpět titul šampióna.

Loni v říjnu Stipe Miocic a Daniel Cormier na UFC 252  završili trilogii, kterou ovládl opět Miočič, když v poměrně vyrovnaném duelu Cormiera vybodoval 48:47 a 2x 49:46.

Nyní ho čeká další obhajoba a do cesty se mu postaví staronový soupeř Francis Ngannou. Ten po první porážce s Miočičem prohrál v červenci 2018 také s Američanem Derrickem Lewisem a vypadalo to, že Ngannou se už mezi elitu nevrátí.

Jenže opak je pravdou, Kamerunec dokázal postupně v prvních kolech ukončit Curtise Blaydese, Caina Velasqueze, Juniora dos Santose a naposledy loni v květnu také Jairzinha Rozenstruika a je opět v souboji o titul.

Na galavečeru jsme měli vidět také titulovou bitvu pérové váhy Alexander Volkanovski vs Brian Ortega. Volkanovski však byl na posledním testovaní pozitivní na Covid a ze zápasu musel odstoupit. Titulový zápas bude mít nový datum a bude oznámen až se bude moci Australan vrátit do přípravy.


FIGHT CARD
PŘEDZÁPASY
Střední váha
Marc-André Barriault vs Abu Azaitar

Pérová váha
Shane Young vs Omar Morales

Muší váha
Gillian Robertson vs Miranda Maverick

Polotěžká váha
Modestas Bukauskas vs Michał Oleksiejczuk

HLAVNÍ PŘEDZÁPASY
Velterová váha
Abubakar Nurmagomedov vs Jared Gooden

Polotěžká váha
Alonzo Menifield vs William Knight

Slámová váha
Jessica Penne vs Hannah Goldy

HLAVNÍ KARTA
Lehká váha
Khama Worthy vs Jamie Mullarkey

Bantamová váha
Sean O’Malley vs Thomas Almeida

Velterová váha
Tyron Woodley vs Vicente Luque

Těžká váha
Stipe Miocic vs Francis Ngannou


10.4.2020 – UFC Apex, Nevada USA
UFC Vegas 23
Darren Till vs Marvin Vettori
Arnold Allen vs Sodiq Yusuff
Mike Perry vs Daniel Rodriguez


17.4.2021 – UFC Apex, Nevada USA
UFC Vegas 24
Robert Whittaker vs Kelvin Gastelum
Gerald Meerschaert vs Bartosz Fabiński
Chase Sherman vs Parker Porter