UFC 258: Usman ukončil Burnse ve třetím kole!

Šampión velterové váhy Kamaru Usman potřetí obhájil titul UFC. Ve třetím kole sestřelil vyzyvatele Gilberta Burnse. Usman je tak osm let bez porážky!

13.2.2021 – UFC APEX, Las Vegas, USA
UFC 258 – velterová váha
Kamaru Usman vs Gilbert Burns

Burns v prvním kole Usmana zaskočil tvrdým úderem a šampión měl problémy. Ve druhém kole se však Nigerijec otřepal a převzal otěže. Ve třetím kole trefil Burnse tvrdou přední a dostal ho na zem kde ho dokončil.

Usman tak úspěšně již potřetí obhájil titul ve velterové váze, který získal v březnu 2019 na UFC 235, když jasně vybodoval tehdejšího šampióna, Američana Tyrona Woodleye.

První obhajoba přišla v prosinci téhož roku na UFC 245, kdy se do klece postavil proti hvězdnému americkému fighterovi Colby Covingtonovi. Toho Usman ukončil v pátém kole technickým KO. Podruhé titul obhájil loni v červenci na galavečeru UFC 251, kde jasně vybodoval Američana Jorge Masvidala.

Kamaru Usman tak prodloužil svou neporazitelnost na neskutečných osm let. Nigerijec naposledy prohrál v květnu 2013 na galavečeru CFA, kde prohrál v prvním kole s Jose Caceresem.