UFC 254: Khabib vs Gaethje!

A je to tu! Velmi očekávaná bitva lehké váhy Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje nás čeká již dnes večer! Přímý přenos z galavečera UFC 254 vysílá od 20 hodin Nova Sport 2! Kompletní karta v článku!

DNES – Abu Dhabi, Spojené Arabské Emiráty
UFC 254
Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje

Rus Nurmagomedov získal titul v lehké váze 7. dubna 2018 na UFC 223, kdy v pětikolové bitvě jasně vybodoval 50:44 a 2x 50:43 Američana Al Iaquinta.

Následně 6. října na UFC 229 pás obhájil, když ve velmi očekávané bitvě s irským zápasníkem Conorem McGregorem jasně dominoval a Ira ukončil ve čtvrtém kole.

V oktagonu stál naposledy loni 7. září na UFC 242, kdy jej vyzval tehdejší prozatímní šampión “Diamond” Dustin Poirier. Nurmagomedov svého soupeře zdemoloval ve třetím kole a pohodlně tak obhájil titul.

Nyní jej čeká aktuální prozatímní šampión “The Highlight” Justin Gaethje. Američan byl od roku 2014 do roku 2016 šampiónem organizace WSOF a poté podepsal smlouvu s UFC.

Gaethje stál v kleci naposledy letos květnu na UFC 249, kde v ostře sledované bitvě dokázal před limitem sestřelit legendu Tony Fergusona a získal tak prozatímní titul v lehké váze a především právo vyzvat šampióna, což také udělal a my se na tento souboj můžeme začít pomalu těšit.


PŘEDZÁPASY

Catchweight 72,5 kg
Joel Álvarez vs Alexander Yakovlev

Muší váha ženy
Liana Jojua vs Miranda Maverick


HLAVNÍ PŘEDZÁPASY

Polotěžká váha
Da Un Jung vs Sam Alvey

Catchweight 78,5 kg
Alex Oliveira vs Shavkat Rakhmonov

Catchweight 63,5 kg
Nathaniel Wood vs Casey Kenney

Těžká váha
Stefan Struve vs Tai Tuivasa


HLAVNÍ ZÁPASY

Polotěžká váha
Magomed Ankalaev vs Ion Cuțelaba

Muší váha ženy
Lauren Murphy vs Liliya Shakirova

Střední váha
Jacob Malkoun vs Phil Hawes

Těžká váha
Alexander Volkov vs Walt Harris

Střední váha
Robert Whittaker vs Jared Cannonier

Lehká váha TITUL
Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje