UFC 253: Adesanya vs Costa o titul!

Dnes nás čeká galavečer UFC s pořadovým číslem 253. O hlavní zápas se postarají šampión Israel Adesanya a vyzyvatel Paulo Costa. V debutu pod hlavičkou nejprestižnější MMA organizace uvidíme také slovenskou hvězdu Ľudovíta Kleina!

DNES – Abú Dhabí, SAE
UFC 253
Střední váha
Israel Adesanya vs Paulo Costa

Nigerijec Israel Adesanya získal prozatímní titul UFC ve střední váze loni 13. dubna, kdy ovládl pětikolovou bitvu na UFC 236 proti Američanovi Kelvinovi Gastelumovi, kterého porazil na body 3x 48:46.

Následně v říjnu téhož roku vyzval Novozélanďana Roberta Whittakera, kterého knockoutoval ve druhém kole a zvedl nad hlavu plnohodnotný pás šampióna.

Obhajoba ho čekala již letos v březnu na UFC 248, kde v tvrdém a vyrovnaném souboji vybodoval kubánského fightera Yoela Romera 49:46 a 2x 48:47.

Nyní jej čeká Brazilec Paulo Costa jenž stejně jako Adesanya nenašel žádného přemožitele, má na svém kontě 13 výher v řadě a z toho pět v UFC.

Naposledy bojoval loni v srpnu na UFC 241, kde ve třech kole zdolal stejně jako Adesanya, Kubánce Yoela Romera na body. V zápase je favoritem úřadující šampión, ale čeká se vyrovnaný souboj, který může skončit všelijak.

Na galavečeru nás také čeká skvělý zápas v polotěžké váze Dominick Reyes vs Jan Błachowicz nebo debut prvního Slováka v UFC Ľudovíta Kleina! Galavečer vysílá v přímém přenosu NOVA Sport!

Vážení: Ľudovít Klein vs Shane Young