UFC 251: Yan získal titul, Volkanovski a Usman obhájili!

Máme za sebou skvělý galavečer UFC, ve které jsme byly svědky třech titulových zápasů a především snové premiéry českého bijce Jiřího Procházky, který sestřelil ve druhém kole Volkana Oezdemira! Galerie v článku!

12.7.2020 – Abú Dhabí, SAE
UFC 251
FOTO by UFC

V polotěžké váze dominoval Jiří „Denisa“ Procházka, jenž ve druhém kole tvrdě a nekompromisně vypnul Švýcara Volkana Oezdemira a jeho vstup do nejprestižnější MMA ligy světa se povedl jak nejlépe mohl.

To v ženské muší váze se pravděpodobně krásná Paige VanZant s UFC rozloučí. Dnes měla poslední zápas na který měla smlouvu a popravdě si svým výkonem o novou smlouvu neřekla. Brazilská zápasnice Amanda Ribas ji utáhla v prvním kole.

V prvním titulovém zápase večera, který byl v bantamové váze se utkali Rus Petr Yan a Brazilec José Aldo. Tvrdá a krvavá bitva skončila nakonec jasným vítězstvím ruského fightera, který legendárního Brazilce doslova umlátil v pátém kole a získal uvolněný titul v Bantamové váze. Pro Alda to možná byl poslední zápas kariéry, ale konec zatím oficiálně neoznámil.

Ve druhém titulovém zápase večera jsme viděli odvetný souboj v pérové váze Alexander Volkanovski vs Max Holloway. Australan Volkanovski loni v prosinci šokoval všechny fanoušky MMA, když amerického fightera a dlouholetého šampióna vybodoval.

Odveta nabídla opět vyrovnaný souboj, ve kterém v prvních třech kolech dominoval spíše bývalý šampion Max Holloway a ve zbylých dvou úřadující šampión Volkanovski. Rozhodčí však viděli jako vítěze australského bijce, který tak obhájil pás v pérové váze.

O hlavní zápas večera UFC 251 se postarali hvězdy velterové váhy šampión Kamaru Usman a Jorge Masvidal. Původně se měl držitel titulu utkat s Gilbertem Burnsem, jenže Brazilec byl pozitivně testován na COVID-19 a narychlo ho nahradil pětatřicetiletý Američan.

Usman nastoupil do zápasu s patnácti výhrami v řadě a jeho sedmiletou nadvládu Masvidal neukončil. Usman jak jsme u něj zvyklý postupně a až doktorsky chytře rozebíral svého soupeře taktickým výkonem.

Ačkoliv byla dominance úřadujícího šampióna jasná, jednalo se o ne moc atraktivní duel. Ten nakonec došel až do bodového rozuzlení a jasného vítězství rodáka z Nigérie.


UFC 251

VÝSLEDKY
PŘEDZÁPASY

Bantamová váha
Davey Grant vs Martin Day
– Výhra 3. kolo KO

Catchweight (63,9 kg)
Karol Rosa vs Vanessa Melo
– 30:26 – 30:26 – 30:27

Catchweight (58,5 kg)
Raulian Paiva vs Zhalgas Zhumagulov
– 29:28 – 29:28 – 29-28

Těžká váha
Marcin Tybura vs Maxim Grishin
– 30:27 – 30:27 – 30:26


VÝSLEDKY
HLAVNÍ PŘEDZÁPASY

Lehká váha
Leonardo Santos vs Roman Bogatov
– 29:26 – 29:26 – 29:26

Pérová váha
Makwan Amirkhani vs Danny Henry
– 1. kolo škrcení

Velterová váha
Muslim Salikhov vs Elizeu Zaleski dos Santos
– 30:27- 28:29 – 29:28

Polotěžká váha
Jiří Procházka vs Volkan Oezdemir
– 2. kolo KO


VÝSLEDKY
HLAVNÍ KARTA

Muší váha ženy
Amanda Ribas vs Paige VanZant
– 1. kolo škrcení

Slámová váha
Rose Namajunas vs Jéssica Andrade
– 29:28 – 28:29 – 29:28

Bantamová váha – TITUL
Petr Yan vs José Aldo
– 1. kolo TKO

Pérová váha – TITUL
Alexander Volkanovski vs Max Holloway
– 48:47 – 47:48 – 48:47

Velterová váha – TITUL
Kamaru Usman vs Jorge Masvidal
– 50:45 – 50:45 – 49:46