UFC 251: Procházka knockoutoval Oezdemira!

Tak to je vstup jako hrom! Jirka „Denisa“ Procházka ve svém debutu v nejprestižnější MMA lize světa knockoutoval tvrdou pravačkou ve druhém kole švýcarského soupeře Volkana Oezdemira a ukázal své neskutečné kvality!

12.7.2020 – Abú Dhabí, SAE
UFC 251
Polotěžká váha
Jiří Procházka vs Volkan Oezdemir

Jiří “Denisa” Procházka jako čtvrtý Čech v historii MMA podepsal v polovině ledna letošního roku kontrakt s nejprestižnější organizací UFC a dnes si odbyl svůj debut.

A byl to ten nejlepší debut, jaký si mohl český borec přát. První kolo bylo poměrně otevřené a oba soupeři schytali mnoho tvrdých úderů. Švýcar jich sice rozdal víc, ale Procházka byl tvrdej jako skála.

Procházka neustále vybízel Oezdemira k úderům, nastavoval mu hlavu a zkoušel Švýcara rozhodit. Ten je pověstný svými tvrdými údery, ale českému bijcovi ty údery nedělali vůbec nic.

Ve druhém kole pokračoval ve svém typickém stylu s rukami dole a s tvrdými údery a čekal na svou příležitost. Ta přišla, když parádně trefil highkick a Oezdemir byl otřesen. Procházka jej pak tvrdou pravačkou vypnul a připsal si tak jednu z nejdůležitějších výher kariéry.

Připomeňme, že před vstupem do UFC působil jeden z nejlepších českých fighterů pět let v japonské organizaci Rizin a připsal si celkem 12 vítězství a pouze jednu jedinou porážku s Muhammedem Lawalem, kterého ovšem v odvetě seřezal ve třech kolech a stal se šampiónem této organizace.