UFC 250: Amanda Nunes seřezala Spencer a obhájila titul!

Brazilská zápasnice Amanda Nunes obhájila pás UFC v pérové váze, když v jednoznačné bitvě zdemolovala vyzývatelku z Kanady Felicii Spencer a připsala si tak již jedenáctou výhru v řadě!

6.6.2020 – Las Vegas, Nevada, USA
UFC 250
Amanda Nunes vs Felicia Spencer

V prvním kole titulové bitvy jsme viděli velmi opatrný a chytrý zápas v podání obou zápasnic. Nunes však tvrději trefovala a skvěle si dokázala Spencer hodit.

Ve druhém kole byla Nunes opět aktivnější a svou nebezpečnou zadní dělala své soupeřce problémy. V polovině kola si opět Kanaďanku položila na zem a dala ji ochutnat pár ostrých loktů.

Ve třetím kole úřadující šampiónka ještě přidala na aktivitě a její soupeřka inkasovala jednu tvrdou kombinaci za druhou. Nunes prakticky Spencer nic nedovolila a ta se jen bránila s občasnými kombinacemi bez výsledku.

Čtvrté kolo pokračovalo ve stejném duchu a Nunes si se svou soupeřkou dělala co chtěla. Na konci kola si parádně Spencer chytila a začali ji škrtit a Kanaďanku zachránila jen siréna konce kola.

V pátém kole již zdemolovaná Felicia Spencer nebyla rovnocennou soupeřkou ještě výrazněji jak v předchozích kolech a celé kolo ji tekla z obličeje krev.

Felicia Spencer však zápas ustála nakonec až do samotného konce a ukázala velkého bojového ducha a odolnost. Amanda Nunes si tak připisuje jednoznačnou výhru na body 50:44, 50:44 a 50:45.


Amanda Nunes se tak opět zapisuje do historie UFC, neboť se ji podařilo obhájit tituly už ve dvou váhových kategoriích a posunula historické tabulky zase výše.


Amanda Nunes vstoupila do do nejprestižnější ligy světa 3. srpna 2013 na galavečeru UFC 163 a debut to by famózní, když v prvním kole technickým KO zničila německou fighterku Sheilu Gaff.

V listopadu 2013 opět před limitem technickým knockoutem v prvním kole zničila Holanďanku Germaine de Randamie. Následující rok ale přišla první a zatím poslední prohra v UFC. Ve třetím kole na UFC 178 ji porazila Američanka Cat Zingano.

V roce 2015 se opět do oktagonu vrátila a postupně dokázala zdemolovat před limitem dvě americké zápasnice zápasnice Shaynu Baszler.

Rok 2016 začala skalpem velké hvězdy, když dokázala vybodovat na UFC 196 Valentinu Shevchenko. Následně na UFC 200 vyzvala šampiónku Mieshu Tate. Šampiónku dokázala zničit v prvním kole a připnula si pás šampiónku v bantamové váze.

30. prosince 2016 na UFC 207 v Las Vegas v ostře sledovaném zápase s legendární fighterkou Rondou Rousey pás obhájila, když bývalou šampiónku seřezala v prvním kole.

V roce 2017 pás obhájila v odvetě s Valentinou Shevchenko a v březnu 2018 s Američankou Raquel Pennington. 29. prosince 2018 na UFC 232 vyzvala šampiónku pérové váhy Cris Cyborg a byla z toho výhra v prvním kole a Amanda Nunes se stala první zápasnicí v historii UFC, která dokázala získat dva pás UFC.

V loňském roce obhájila dvakrát pás v Bantamové váze když v prvním kole zničila bývalou šampiónku Holly Holm a naposledy 14. prosince vybodovala v odvetě Holanďanku Germaine de Randamie.