UFC 249: Justin Gaethje šokoval Tonyho Fergusona!

Komorní galavečer UFC. I tak se dá nazvat očekávaný galavečer nejprestižnější MMA organizace světa, který se konal na Floridě z důvodu pandemie Korona viru bez diváků. Galavečer nabídl skvělou podívanou a především velkého překvapení. 8 let neporažený Američan Tony Ferguson padl s vyzyvatelem Justinem Gaethjem!

UFC 249 
VyStar Veterans Memorial Arena, Florida, USA

V hale bylo slyšet každé slovo, atmosféra jak při tréninku v tělocvičně. To bylo UFC 249 bez diváků. Ovšem zápasy nabídli jako vždy špičkovou kvalitu a spoustu překvapení.

Do souboje těžkých vah nastoupil kamerunský fighter Francis Ngannou a surinamský neporažený zápasník Jairzinho Rozenstruik. Souboj trval pouhých 20 sekund ve kterých Kamerunec zasadil několik tvrdých boxerských kombinací a favorit skončil na zemi a už nedokázal vstát. Jednalo se o velké překvapení, neboť Rozenstruik nepoznal mezi profíky do včerejšího dne jediného přemožitele.

V titulové bitvě bantamové váhy dominoval úřadující šampión Henry Cejudo, když ve druhém kole umlátil vyzyvatele Dominicka Cruze, který tak utrpěl druhou porážku v řadě. Po obhajobě titulu přišel další šok, když Cejudo oznámil ve svých 33 letech konec kariéry.

V hlavním zápase večera jsme mohli vidět 8 lete neporaženého Tony Fergusona, který se postavil ke svému druhému zápasu o prozatímní titul v lehké váze. Jenže favorit zůstal za očekáváním a jeho vyzyvatel Justin Gaethje ho jasně přejel a zápas byl ukončen v pátém kole.