UFC 244: Jorge Masvidal roztrhal Nate Diaze!

Máme za sebou velmi zajímavý galavečer UFC s pořadovým číslem 244. V hlavních zápase jsme viděli parádní krvavou řež  Jorge Masvidal vs Nate Diaz, kterou ovládl Masvidal a Darrena Tilla, který vybodoval Kelvina Gasteluma!

UFC 244
Madison Square Garden, New York, USA
Darren Till vs Kelvin Gastelum
(30:27 – 29-28 – 27:30)

Velmi vyrovnaný souboj ve střední váze mezi aktuální čtyřkou Kelvinem Gastelumem a desítkou Darrenem Tillem skončil na body a z výhry se radoval Brit Darren Till (18-2).

Till tak po dvou porážkách s Tyronem Woodleyem a Jorge Masvidalem připisuje velmi důležitou výhru, která ho zcela jistě posune k první pětce.

Naopak Američan Kelvin Gastelum (15-5) si připisuje druhou porážku v řadě. V dubnu na UFC 236 prohrál jednoznačně na body s neporaženým Nigerijcem Israelem Adesanyou. Nyní byl jasným favoritem, ale své kvality nepotvrdil a souboj o titul se mu velmi oddálil.


UFC 244
Madison Square Garden, New York, USA
Jorge Masvidal vs Nate Diaz
(3. kolo TKO – CUT)

Velmi očekávaná bitva ve velterové váze mezi aktuální trojkou, Jorge Masvidalem (35-13) a sedmičkou Nate Diazem (20-12) skončil jasnou dominancí Masvidala.

Jorge Masvidal začal postupně rozbíjet svého soupeře silnými a přesnými údery, vše vyvrcholilo tvrdou kombinací, kdy Masvidal zle Diazovi otevřel pravé oko a obočí.

Doktor musel nakonec zápas ve třetím kole pro velký CUT Diaze ukončit a Masvidal tak získal speciální pás BMF (Baddest MotherFucker), který mu v oktagonu předal herec a bývalý wrestler Dwayne “The Rock” Johnson.


Kompletní výsledky UFC 244

Hlavní zápasy
Váha Výsledek kolo čas
Velterová Jorge Masvidal def Nate Diaz TKO (doctor stopage) 3 5:00
Střední Darren Till def Kelvin Gastelum Decision (split) (27-30, 29-28, 30-27) 3 5:00
Velterová Stephen Thompson def Vicente Luque Decision (unanimous) (30-26, 30-26, 29-27) 3 5:00
Těžká Derrick Lewis def Blagoy Ivanov Decision (split) (30-27, 28-29, 29-28) 3 5:00
Lehká Kevin Lee def Gregor Gillespie KO (head kick) 1 2:47
HLAVNÍ PŘEDZÁPASY
Polotěžká Corey Anderson def Johnny Walker TKO (punches) 1 2:07
Pérová Shane Burgos def Makwan Amirkhani TKO (punches) 3 4:32
Střední Edmen Shahbazyan def Brad Tavares KO (head kick) 1 2:27
Těžká Jairzinho Rozenstruik def Andrei Arlovski KO (punch) 1 0:29
PŘEDZÁPASY
Catchweight Katlyn Chookagian def Jennifer Maia Decision (unanimous) (29-28, 29-28, 29-28) 3 5:00
Velterová Lyman Good def Chance Rencountre TKO (punches) 3 2:03
Pérová Hakeem Dawodu def Julio Arce Decision (split) (29-28, 28-29, 29-28) 3 5:00