UFC 242: Khabib zůstává vládcem lehké váhy!

Král lehké váhy, který ještě nikdy nepoznal hořkost porážky. To je Khabib Nurmagomedov, který si dnes připsal již 28. výhru v MMA, když ve třetím kole uškrtil prozatímního šampióna, Američana Dustina Poiriera!

UFC 242 nabídlo velmi očekávanou bitvu mezi úřadujícím šampiónem Khabibem Nurmagomedovem (28-0) a prozatímním šampiónem Dustinem Poirierem (25-6).

Nurmagomedov se postavil do klece po roce, kdy v ostře sledovaném zápase loni 8. října na UFC 229 spráskal ve čtyřech kolech jednu z největších hvězd UFC, irského válečníka Conora McGregora.

Jenže po zápase se strhla velká roztržka, Nurmagomedov napadl členy týmu McGregora a následoval trest a stopka zápasit. Ta letos vypršela a Dagestánec se nyní vrátil do oktagonu a ukázal, že během roční pauzy nic ze svého umění neztratil.

Khabib dnes jasně dominoval a svého soupeře tlačil a stahoval k zemi, kde se ho snažil uškrtit již v prvním kole, ale Poirier první kolo ustál. Ve druhém kole se scénář opakoval, ale prozatímní šampión také ukázal sílu a skvěle se trefil tvrdou pravačkou, která s šampiónem lehce otřásla, ale ten se vzpamatoval a druhému kolu nakonec také dominoval.

Ve třetím kole opět Khabib dostal svého soupeře na zem, ale prozatímní šampión opět tvrdě zaútočil a dostal šampióna do gilotiny, ale ten se z ní dostal a v opětovaném útoku Dustina Poiriera uškrtil.