UFC 239: Masvidal předvedl brutální KO za 5 vteřin!

Máme za sebou další galavečer UFC s pořadovým číslem 239 a bylo se na co dívat. Jon Jones těsně obhájil pás na body, Amanda Nunes sestřelila v prvním kole Holly Holm a Jorge Masvidal předvedl nejrychlejší KO v historii UFC! Video!

6.7.2019 – UFC 239
T-Mobile Aréna, Las Vegas, USA

Bantamová váha (Titul)
Amanda Nunes vs Holly Holm
Brazilská bojovnice Amanda Nunes zvládla s naprostým přehledem, když bývalou šampiónku ukončila po čtyřech minutách tvrdým pravým highkickem. Pro úřadující šampiónku to byla již čtvrtá obhajoba titulu v bantamové váze, který získala na 9. června na UFC 200, kde v prvním kole ukončila Američanku Mieshu Tate.

Amanda mimo jiné drží také titul v pérové váze. Ten získala loni 29. prosince na UFC 232, když ve velmi očekávaném souboji knockoutovala krajanku Cris Cyborg!


Photo by Sean M. Haffey/Getty Images

Polotěžká váha (Titul)
Jon Jones vs Thiago Santos
Velmi chytrý a opatrný výkon předvedl americký šampión Jon Jones, který měl před sebou druhou obhajobu pásu. Vyrovnaný zápas, ve kterém byl přeci jen o něco lepší než brazilský vyzyvatel, vyhrál úřadující šampión velmi těsně na body 48:47, 48:47 a 47:48.

Jon Jones získal titul v polotěžké váze již v roce 2011 na UFC 128, tehdy ve třetím kole zničil Brazilce Maurícia Rua. Následně pás osmkrát úspěšně obhájil. Jenže pak přišli dopingové problémy a král polotěžké váhy byl titulu zbavený. Nyní je zpět a vypadá to, že je opět na vrcholu.


Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports

Velterová váha
Jorge Masvidal vs Ben Askren
Američan Jorge Masvidal na sebe strhl během galavečera největší pozornost. Zápasník s bilancí 34:13 předvedl nejrychlejší knockout v historii UFC, když krajana Bena Askrena sestřelil kolenem vy výskoku v páté vteřině zápasu.

Masvidal zápasí pod organizací UFC již od roku 2013 a má na svém kontě 17 zápasů z nichž 11 dokázal vyhrát. Nyní o sobě dal velmi hlasitě vědět a video z nejrychlejšího knockoutu v UFC s přehledem převálcovalo výkony ostatních zápasníků večera.


Kompletní výsledky z UFC 239: