UFC 220: Miocic vs Ngannou a Cormier vs Oezdemir!

Dnes nás čeká další akce nejslavnější MMA ligy světa UFC s pořadovým číslem 220 a k vidění budou dva titulové zápasy! V oktagonu uvidíme souboj o titul v těžké váze Stipe Miocic vs Francis Ngannou a titul ve váze polotěžké Daniel Cormier vs Volkan Oezdemir!

DNES – UFC 220
TD Garden in Boston, Massachusetts, USA
Těžká váha – titul
Stipe Miocic vs Francis Ngannou

Miocic získal titul UFC v těžké váze 14. května 2016, když knockoutoval v prvním kole na UFC 198 Fabricia Werduma. Pás obhájil 10. září 2016 na UFC 203, když v prvním kole knockoutoval Alistaira Overeema. Naposledy pás obhájil loni 13. května na UFC 211, kde po dvou minutách zničil Brazilce Juniora dos Santose.

Nyní má před sebou třetí obhajobu pásu v nejtěžší váhové divizi a proti sobě bude mít Kamerunského tvrďáka a přemožitele hvězd Andreie Arlovskiho a Alistaira Overeema. Dokáže Miocic svůj pás obhájit?

Polotěžká váha
Daniel Cormier vs Volkan Oezdemir

Cormier získal pás UFC v polotěžké váze již 23. května 2015 na UFC 187, když parádně uškrtil ve třetím kole Anthonyho Johnsona. Následně pás obhájil proti Alexanderovi Gustafssonovi, kterého 3. října na UFC 192 porazil v pěti kolech. Na UFC 200 vybodoval v netitulovém zápase legendárního Andersona Silvu a na UFC 210, které se konalo 8. dubna v Buffalu  v odvetě opět uškrtil Anthonyho Johnsona, tentokrát v kole druhém.

Cormier stál naposledy v oktagonu 29. července na UFC na UFC 2014, kde se utkal v odvetném zápase se svým jediným přemožitelem Jonem Jonesem. Jon Jones i tentokrát zdemoloval Cormiera a slavil titul, jenže pouze dočasně. Jon Jones následně neprošel antidopingovou kontrolou na anabolické steroidy a pás mu byl odebrán a vrácen do držení Cormierovi a ten se o něj tak dnes opět utká. Soupeřem mu bude pouze jednou poražený Švýcar Volkan Oezdemir!

Kompletní startovka
Hlavní program
Těžká váha (T) Stipe Miocic  vs Francis Ngannou
Polotěžká váha (T) Daniel Cormier vs Volkan Oezdemir
Pérová váha Calvin Kattar vs Shane Burgos
Polotěžká váha Gian Villante vs Francimar Barroso
Bantamová váha Thomas Almeida vs Rob Font
Hlavní předzápasy
Pérová váha Kyle Bochniak vs Brandon Davis
Velterová váha Abdul Razak Alhassan vs Sabah Homasi
Muší váha Dustin Ortiz vs Alexandre Pantoja
Pérová váha Dan Ige vs Julio Arce
Předzápasy
Pérová váha Enrique Barzola vs Matt Bessette
Lehká váha Islam Makhachev vs Gleison Tibau