Tyson Fury změnil názor: Budu bojovat až do svých čtyřicátých narozenin!

Aktuální král těžké váhy a šampion WBC Tyson „The Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) změnil názor a potěšil všechny své fanoušky. Kariéru hodlá ukončit až v den svých čtyřicátých narozenin.

Jednatřicetiletý rodák z Manchesteru na konci února tohoto roku šokoval svět, když celkem hladce, v sedmi kolech, zničil alabamského knockoutéra Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-1-1, 41 KO) a opět usedl na trůn těžké váhy. V minulosti mu říkaly pane pásy WBA, WBO, IBF a IBO. Tentokrát si z ringu odnášel zlato-zelený pás WBC. Fury následně oznámil, že v držení už měl všechny světové tituly a jeho mise je tedy u konce. „Měl jsem v držení všechny pásy mistra světa. Stal jsem se dvojnásobným šampionem těžké váhy a porazil jsem dva dominantní šampiony na jejich půdě. Dokonce jsem se stal dvojnásobným lineárním šampionem. Moje mise je zřejmě u konce. Mám před sebou poslední tři souboje a po té mi vyprší kontrakt se stájí Top Rank Boxing. Odboxuji trilogii s Wilderem, dám Whytovi povinnou obhajobu a rozloučím se sjednocující bitvou s Anthonym Joshuou.“ – Vyprávěl ještě v březnu hvězdný „Gypsy King“.

„Mám za sebou jednatřicet soubojů, jsem neporažený a v profesionálním ringu se pohybuji dlouhých dvanáct let. Dokončím poslední tři souboje a odpluji do západu slunce jako neporažený král těžké váhy.“ – Jeho fanoušci začali smutnit. Poslední tři souboje a jeden z nejlepších boxerů této éry zamíří do boxerského důchodu. Nyní však Fury situaci přehodnotil a své příznivce rozhodně potěšil. „Budu bojovat až do svých čtyřicátých narozenin. Hodně jsem o tom přemýšlel. Víte, stejně bych neměl co dělat. Stejně nevidím nikoho, kdo by měl mohl porazit. Ve svém posledním souboji jsem zničil jednoho z nejlepších boxerů a nejhrozivějšího knockoutéra naší divize. Nikdo s ním nechtěl bojovat. Každý se mu vyhýbal a já ho naprosto zničil v sedmi kolech. Nikdo jiný už mě nemůže porazit, tak budu kralovat až do svých čtyřicátých narozenin a poté odejdu coby neporažený a nejlepší šampion všech dob.“ – Dokončil své povídání Fury. S hvězdným Britem je to však jako na houpačce. Jeden den mluví o tom, že skončí a druhý den je vše jinak.