Tyson Fury zaplatí za porušení smlouvy s Mickem Hannessym jeden a půl milionů liber!

Aktuální světová dvojka a šampion organizace WBC těžké váhy Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) bude muset zaplatit jeden a půl milionů liber svému bývalému promotérovi Micku Hannessymu za porušení smlouvy.

Dvojnásobný šampion těžké váhy Tyson Fury byl pod promotérskými křídly Micka Hannessyho od počátku své kariéry. V roce 2014 se k nim připojil další britský promotér, který britského obra zastupuje dodnes, Frank Warren. V listopadu roku 2015 společně vystoupali až na pomyslný vrchol, kdy hvězdný „Gypsy King“ zdolal v Německu na body nejdéle vládnoucího šampiona těžké váhy Wladimira „Dr.Steelhammer“ Klitschka (64-5-0, 53 KO) v poměru 2x 115-112 a 116-111. Jenže následně upadl do depresí. Svoje psychické problémy zaháněl brutálním mixem kokainu a alkoholu a nikdo již nedoufal, že se ještě někdy vrátí mezi šestnáct provazů. Jednatřicetiletý rodák z Manchesteru to však dokázal a v polovině roku 2018 byl zpět.

Jenže už nadále nechtěl spolupracovat s Hannessym, ale rozhodl se pokračovat pod dozorem zkušenějšího Warrena. Tím však porušil smlouvu, kterou měl platnou u svého dlouholetého britského promotéra a ten zažádal o vyřešení sporu soudní cestou. Případ však skončil přátelskou dohodou a aktuální šampion WBC zaplatí Hannessymu jeden a půl milionů britských liber. To však britského obra nemusí vůbec trápit, neboť pro něj jsou to vyloženě drobné. Za své poslední tři souboje pod americkou stájí Top Rank Boxing si totiž vydělal neuvěřitelných padesát milionů dolarů a to samozřejmě není jeho jediný příjem.