Tyson Fury souhlasil s nabídkou 20 milionů liber za odvetu!

Dámy a pánové, zřejmě zde máme konečnou a uzavřenou dohodu. Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) souhlasil s nabídkou dvacet milionů liber za odvetný zápas s Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) v New Yorku.

Federace WBC v čele s ředitelem Mauriciem Sulaimanem začátkem ledna přitlačila na oba obry, aby začali svá jednání. Jejich promotéři poslechli a okamžitě se začala žhavit telefonní linka. Jednání již byla skoro u konce, ale oba tábory potřebovaly ještě pár dní na doladění vzájemné dohody o odvetě. Federace WBC se zachovala velkoryse a případnou dražbu ještě na pár dní odložila. Nyní to vypadá, že všichni udělali vše pro to, aby se odveta upekla, co nejrychleji. Tyson Fury souhlasil s nabídkou dvaceti milionů liber za odvetný zápas s šampionem WBC, Deontayem Wilderem. Britský obr tedy inkasuje skoro třikrát tolik, co za minulý zápas.

Deontay Wilder vs Tyson Fury

Za první duel Fury inkasoval sedm milionů liber, které však všechny daroval na charitu. „ Rád pomohu lidem, kteří pomoc potřebují a stejně dopadnu jako všichni boxeři. Chudý a bez peněz.“ – Okomentoval humorem sobě vlastním. Nyní by měl utržit o poznání větší balík peněz. Dle odhadů by odveta měla generovat zisky až na hranici padesáti milionů liber. Předběžně je duel plánovaný na 18.5.2019 do některé z velkých hal v New Yorku. Zajímavostí je, že Fury nabídl návratový duel Shannonu Briggsovi na stejném galavečeru. Američanovi také nabídl pobyt v jeho kempu a pomoc v přípravě na comeback.