Tyson Fury se vzdal britské licence. Nadále tedy bude boxovat pod licencí státu Nevada!

Aktuální šampion WBC těžké váhy a světová dvojka Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) se vzdal britské licence. Obrovitý rodák z Manchesteru bude tedy nadále boxovat pod licencí Nevadské atletické komise.

Mnoho špatného se stalo mezi britskou antidopingovou komisí UKAD a aktuálním šampionem WBC těžké váhy Tysonem Furym. Hvězdný „Gypsy King“ byl totiž chycen už v roce 2015 po souboji s Christianem Hammerem, který opanoval v osmi kolech. Pozitivní test na nandrolon však údajně ještě uhrál na kontaminované maso divočáka, ke kterému se ještě dostaneme. Po výhře nad Wladimirem Klitschkem, však teprve začaly jeho oplétačky s UKAD nabírat pořádné grády. Britský obr tehdy dost nevybíravě vyhodil antidopingové komisaře, jenž se jej jali testovat v nočních hodinách, aby následně neprošel dopingovým testem na kokain.

Nyní britská antidopingová komise hodlá znovu otevřít případ ohledně nandrolonu, což Furyho zrovna dvakrát netěší. Farmář, který měl prodat Furymu kontaminovaného divočáka totiž promluvil a změnil svoji výpověď. „Nikdy jsem mu žádného kance neprodal. Nikdy jsem žádného na své farmě nechoval a dokonce jsem nikdy žádného ani nezabil. Zaplatili mi, abych křivě svědčil, jenže peníze jsem nikdy neviděl.“ – Prozradil Martin Carefoot. To aktuálního šampiona WBC definitivně rozčílilo a rozhodl se vzdát britské licence. Nadále tedy bude používat licenci Nevadské atletické komise a bude se držet dál od UKAD, která jej hodlá zřejmě veřejně lynčovat. Uvidíme, jak celá situace nakonec dopadne, protože pro případný sjednocující souboj s Joshuou bude Fury zřejmě potřebovat britskou licenci, jestli chce duel odboxovat na domácí půdě.