Tyson Fury se rozpovídal o prvním souboji s Deontayem Wilderem, jeho síle i odvetě!

Když britský obr Tyson „Gypsy King“ Fury (29-0-1, 20 KO) zrovna nevymýšlí nějakou šílenost, tak je to docela spořádaný a rozumně mluvící chlapík. Jednatřicetiletý Brit se nedávno rozpovídal o prvním souboji s Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-0-1, 41 KO), ale také o jeho síle a odvetě s ním.

Když bývalý světový šampion a aktuální čtyřka těžké váhy Tyson Fury zrovna nevymýšlí nějaké šílenosti, tak se i celkem rozumně rozpovídá. Nedávno rodák z Manchesteru probral s novináři první souboj s šampionem WBC Deontayem Wilderem a rozpovídal se také o jeho síle a odvetě s ním. „Mnozí považují Wildera za největšího a nejhrozivějšího knockoutéra v historii těžké váhy, ale podle mě tomu tak není. Vždyť mě knockoutovat nedokázal. Přežil jsem jeho nejtvrdší úder. Jasně, ocitl jsem se na podlaze ringu, ale postavil jsem se zpět na nohy a pokračoval v boji. Takže si opravdu nemyslím, že má tvrdší úder než Klitschko. Wladimir měl totiž taky neuvěřitelně silný úder a měl daleko víc zkušeností, než Wilder. Nechápejte mě zle, tohle je těžká váha a každý má sílu.“ – Započal debatu s novináři Fury.

„Prozradím vám jedno tajemství. U Wildera vůbec nejde o sílu, ale o rychlost. Jeho ruka totiž letí daleko rychleji než se vám zdá, takže nestihnete včas zareagovat a pokud nevidíš úder, tak máš fakt velký problém. Sílu úderu v zápase vůbec necítíte. Logicky. Máte totiž tolik vyplaveného adrenalinu, že je vám to jedno. Takže jeho přání zvítězit před limitem je problém. Ne můj, ale jeho problém. Vždyť je jako ohraná deska. V ringu vždycky dělá stále to samé dokola. Řekněme si konečně pravdu. Dvakrát mě poslal k zemi a dvakrát promrhal šanci dokončit mě před limitem, byť na to měl víc jak minutu času. Trefil mě nejlepšími údery, po kterých by se nepostavil ani jeden borec z těžké váhy, ale já jsem povstal z popela jako Fénix. Postavil jsem se na nohy a začal jsem ho mlátit až do konce kola.“

„Ano, otřásl mnou a ano padl jsem k zemi, ale podstatné je, co se stalo potom. Postavil jsem se, jako by se nic nestalo a pustil jsem se do útoku. Jeho intelekt bojovníka? No, není to nejhorší, ale rozhodně není na úrovni Klitschka. Jestli se s ním chci pustit do otevřené bitky? Myslím si, že za deset dní dostanete všechny odpovědi na vaše otázky. Je mnoho lidí, kteří hodně mluví, ale ne vždycky dodrží slovo. Brzy zjistíme, jestli držím svoje slovo já.“

„Minule jsem v průběhu boje udělal několik chyb. Několikrát jsem jím otřásl, ale nešel jsem ho dorazit. Tentokrát bude všechno jinak. Tentokrát vím, že jsem schopný odboxovat všech dvanáct kol, takže jak ho opět chytím, tak vynaložím veškeré síly na to, abych ho definitivně ukončil. Nyní už vím, že s ním dokážu otřást a taky vím, že to dokážu udělat několikrát za zápas. Ano, má silnou pravačku, ale nic jiného ten chlap nemá. Je to jednoduchý boxer s jedním úderem a já bych ho mohl opět velice snadno vybodovat, ale zase by mě okradli slepí bodový rozhodčí? Abych vyhrál, tak potřebuju knockout. Chci aby to vítězství bylo fenomenální a aby se stalo velkým milníkem v mé kariéře. Ve hře je celý můj osud a ten závisí jen na mých pěstech.“ Dokončil své povídání hvězdný „Gypsy King“. Jak nakonec dopadne odveta mezi Furym a Wilderem zjistíme již nadcházející neděli ráno.