Tyson Fury se pustil do prezidenta WBO, Usyka i Jalolova!

Bývalý světový šampion těžké váhy a aktuální čtyřka světového žebříčku Tyson „Gypsy King“ Fury (29-0-1, 20 KO) se pustil do prezidenta WBO Paca Valcarcela. Odnesl to i Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) a Bakhodir Jalolov (6-0-0, 6 KO).

Tysona Furyho čeká 22.2.2020 odveta s šampionem WBC Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-0-1, 41 KO). Hvězdný Brit už dokonce před pár dny započal tréninkový kemp pod novým trenérem Javanem „SugarHill“ Stewardem. Mnozí by čekali, že svoji pozornost upírá pouze na amerického rivala, se kterým do sebe rýpou skrze sociální sítě, ale „Gypsy King“ si najde čas i na ostatní. Respektive jej dost naštval příspěvek prezidenta WBO Paca Valcarcela, jenž pod příspěvek uzbeckého obra Bakhodira Jalolova vložil komentář. „Chtěl bych jej vidět s někým, jako je Tyson Fury.“ – To nebyl zrovna dobrý tah od šéfa WBO, protože vzápětí dostal odpověď přímo od rodáka z Manchesteru.

„Haha! Možná bys to i viděl, když bys mě neodstranil z první příčky svého žebříčku a nenahradil mě nějakým šaškem z křížové váhy (Oleksandr Usyk).“ – Setřel Valcarcela obrovitý Brit. Furymu se tedy rozhodně nelíbí počínání organizace WBO, která hvězdného Ukrajince dosadila na místo povinného vyzývatele v těžké váze, aniž by odboxoval jediný duel mezi obry. Tímto krokem totiž hvězdného Brita odsunula na druhou pozici a posléze dokonce vymazala z žebříčku. Podobně na tom byl i Dillian Whyte, který se poroučel až na třetí pozici a nyní v žebříčku ani nefiguruje.