Tyson Fury: Schwarz má šanci stát se lineárním šampionem těžké váhy!

Již tento víkend se opět do ringu postaví bývalý světový šampion a držitel statusu lineárního šampiona těžké váhy, Tyson „Gypsy King“ Fury (27-0-1, 19 KO). Jeho soupeřem se stane německý mladík, Tom Schwarz (24-0-0, 16 KO).


Tyson Fury v Praze 20.6.2019! ⇒ www.tysonfury.cz


Dva králové těžké váhy mají své duely za sebou a nyní čeká řada na třetího do party. Anthony Joshua svůj duel s Andym Ruizem Jr. nezvládl a odevzdal mu své pásy WBA, WBO, IBF a IBO. Šampion organizace WBC, Deontay Wilder, však svůj duel hladce ovládl a Dominica Breazeala ukončil již v prvním dějství. Nyní je tedy na řadě lineární šampion a světová čtyřka těžké váhy, Tyson Fury a ten svého soka rozhodně nechce podcenit. Tom Schwarz je totiž mladý a hladový po úspěchu. Teprve pětadvacetiletému neporaženému Němci sice patří až šestapadesátá pozice světového žebříčku, ale například v ratingu WBO je na druhém místě.

„Je ambiciózní a hladový po vítězství. Jsem si jistý, že do ringu půjde předvést prvotřídní válku. Určitě si nejede jen pro peníze, protože dostane šanci stát se lineárním šampionem těžké váhy. Bude to epická bitva.“ – Rozpovídal se o svém víkendovém souboji třicetiletý obr z Manchesteru. „Nikdy před tím jsem nebojoval v Las Vegas. Je to skvělé místo, kde se odboxovalo mnoho velkých soubojů. Vzpomínám si, jak jsem brzy ráno vstával na souboje Floyda Mayweathera, který bojoval v MGM Grand. Bojovalo se zde hodně legendárních soubojů a nyní jsem na řadě já. Je to pro mě další splněný sen.“ – Zářil štěstím „Gypsy King“.