Tyson Fury prozradil pět způsobů jakými Wladimir Klitschko podváděl!

Aktuální král těžké váhy a šampion WBC Tyson „The Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) se rozpovídal o podvodech, které na něj zkoušel Wladimir „Dr. Steelhammer“ Klitschko (64-5-0, 53 KO) před jejich společným duelem.

Aktuální král těžké váhy a šampion WBC Tyson Fury po letech promluvil o souboji s Wladimirem Klitschkem. Tehdejší vládce těžké váhy se snažil udělat maximum, aby britskému válečníkovi pořádně otrávil jejich společný duel. Přesto se rodák z Manchesteru se vším popasoval a nakonec zvítězil na německé půdě v poměru 2x 115-112 a 116-111.

1. Váha – „První taková drobnost, kterou se snažil Klitschko zmanipulovat byla váha. Když jsem přišel na oficiální vážení, tak mi navážili 112 kilogramů, ale já jsem tak málo vážil naposledy, když mi bylo devět let. Můj strýc Peter se mě dokonce cestou na hotel ptal, jestli jím. Jestli sním všechno, co mi nachystají. Říkal jsem mu, že ano. Dojeli jsme na hotel a já si stoupl na svoji osobní váhu. Hádejte co. Jasně, vážil 116 kilo. To byl jen takový malý pokus rozhodit moji psychiku.

2. Boty – „Hnedka po vážení jsem Wladimirovi řekl: „Opravte si váhu, zatímco ty si můžeš vyndat z bot ty vložky.“ – Ten chlap byl stejně vysoký jako já, ale ve skutečnosti měří 198 centimetrů. Já mám 206 centimetrů a rozhodně se nebudu dívat na chlapa, co nemá ani dva metry tak, jak jsem se díval na Wladimira na vážení. Řekl jsem mu: „Máš v botách vycpávky že?“ – Nereagoval, ale věděl, že mám pravdu. To byl takový druhý malý podvod.

3. Ring – „Před každým svým duelem si chodím zkontrolovat ring. V klidu si tam zastínuji, zkusím pohyb, proběhnu se. Jenže tady jsem se doslova zabořil do země. Ten ring měl na svém povrchu tak 25 centimetrů paměťové pěny. Došel jsme za svým otcem a strýcem a řekl jsem jim: „V tomto ringu nemůžu bojovat.“ – Cítil jsem se tam jako na měsíci. Když jsem se chtěl pohybovat na nohou, tak to ze mě doslova vysávalo energii. Bořily se mi do toho nohy skoro až po kotníky. Johnny Nelson mi pak řekl, že Wladimir trénuje na podobném povrchu ve svém tréninkovém kempu v Rakousku, takže na to je zvyklý. Jenže ten večer přijel do Německa muž, kterému nezáleželo na penězích, na pásech mistra světa, ale pouze na tom, aby vyhrál. Ani nechci vědět kolika chlapům tohle udělal, ale oni potřebovali peníze a tak to neřešili. Ovšem já jsem řekl, že pokud to neupraví, tak prostě letím domů. Pořád jsem měl dost času na to, abych to zrušil a stihl svůj plánovaný let, ale přišel Vitali a řekl, ať tu pěnu navíc vyndají. Pak už to byl klasický ring.

4. Rukavice – Pak přišel problém s rukavicemi. V boji o světové tituly si můžete jako povinný vyzývatel vybrat vlastní rukavice. Můžete si objednat jaké chcete, pokud je schválí komise. Já jsem chtěl rukavice pro knockoutéry, které mají menší výplň, ale oni mi donesli rukavice, které byly jako polštáře. Doslova nacpané pěnou, takže jsem v nich neměl žádnou sílu. Řekli mi: „Tohle jsou jediné rukavice, které máme, takže si je buď vezmeš, nebo ne.“ – Byl to hnus, ale vzal jsem si je. O rukavice mi ani tolik nešlo. Už jsem nemohl odletět, takže jsem si vzal rukavice, které jsem nechtěl. Chtěl jsem vyhrát.“

5. Bandáže – „Při titulových soubojích je pravidlem, že jeden člen týmu protivníka dohlíží na bandážování vašich rukou. Vitali byl v mé šatně a tak jsem poslal svého otce, aby šel do šatny Wladimíra a sledoval, jak bandážují jeho ruce. Jenže v době, kdy tam můj táta přišel, tak už byl Wladimir zabandážovaný a měl nasazené rukavice. Otec jim řekl, ať to všechno sundají a udělají znova, nebo letíme domů. To se nestalo a všichni po mě chtěli, ať na to kašlem a jedem domů, že podvádějí. Říkal jsem si: „Bože, to legendární šampion potřebuje tolik podvádět, aby vyhrál nad jasným outsiderem, kterému nikdo nevěří?“ – Každý podvod jsme odhalili a pokaždé jsme chtěli, aby to změnili. Chtěli jsme fér souboj. Věřím, že Wladimir byl poražený, ještě než vešel do ringu. Sledoval jsem jeho nástup do ringu a viděl jsem obličej poraženého muže. Ani jeden jeho malý podvod nefungoval. Jediné, co jsem musel udělat, bylo jít do ringu a vyhrát.“