Tyson Fury přijme souboj s Dillianem Whytem, když půjde o diamantový titul WBC!

Souboj mezi aktuální světovou trojkou a lineárním šampionem těžké váhy, Tysonem „Gypsy King“ Furym (27-0-1, 19 KO) a světovou pětkou, Dillianem „The Body Snatcher“ Whytem (25-1-0, 18 KO), se zdál být nereálnou věcí. Nyní je však všechno jinak.

Organizace WBC vyhlásila, že pokud chce Dillian Whyte titulovou šanci, tak bude muset svést eliminační souboj s Tysonem Furym a vítěz bude mít šanci vyzvat aktuálního šampiona, Deontaye Wildera. Jenže toto stanovisko se nelíbilo ani jedné ze stran. Rodák z Jamajky sice výzvu přijal, ale i tak hořekoval, že on má právo na titul už delší dobu. Samozvaný „Gypsy King“ pro změnu hlásal, že on je lineární šampion a bude bojovat s kým bude chtít, kdy bude chtít a kde bude chtít. Korunu tomu nasadil promotér Eddie Hearn, který chce pro Dilliana Whyta vyjednat, aby eliminační soubojem byl duel s Oscarem Rivasem a u toho párkrát popíchl Furyho.

Obrovitý Brit si však negativní kritiku nenechal líbit a do Hearna se patřičně obul. „Víte, tomuto se říká závist. Eddie se neumí rvát. Jestli by ho Tom Schwarz trefil svými údery, tak by byl týden hotový. Nemám rád, když lidé, jako Eddie Hearn, říkají o mě takové sračky. On v životě neboxoval a ani se neumí pořádně bít. Kdyby to uměl, tak je šampionem on a ne já. Chápu, že dělá svoji práci a tím, že zesměšňuje mě, tak dělá reklamu svým boxerům, ale už jsem z těch sraček, které vypouští z huby unavený. Ještě jedno negativní slovo proti mně a vymlátím ti všechny zuby Eddie.“ – Soptil 206 centimetrů vysoký rodák z Wilmslow a možná právě proto se hodlá skrze Whyta pomstít Hearnovi.

„Chci poslat speciální zprávu organizaci WBC, která mě podpořila v mém návratu a jednala se mnou velice férově. Nedávno jsem viděl váš návrh ohledně mého zápasu s Dillianem Whytem, který by měl být o prozatímní titul WBC. Jelikož jsem porazil Deontaye Wildera, i když mi to na body nedali, ale celý svět ví, jak to bylo, tak navrhuji, aby můj souboj s Dillianem Whytem byl o diamantový titul WBC, nikoliv o prozatímní. Postarám se o Dilliana a knockoutuji ho v šesti kolech. Přijímám výzvu! Pojďme na to!“ – Prohlásil skrze video aktuální lineární šampion těžké váhy, Tyson „Gypsy King“ Fury. Oba samozřejmě musí nejprve uspět ve svých nadcházejících duelech. Tedy Fury musí porazit Schwarze a Whyte musí zdolat Rivase.