Tyson Fury plánuje svůj návrat do ringu na léto!

Bývalý světový šampion, aktuální lineární šampion a světová trojka těžké váhy Tyson „Gypsy King“ Fury (27-0-1, 19 KO) se chystá na svůj debut pod promotérskou stájí Top Rank. Jako možný soupeř se jeví Oscar „Kaboom“ Rivas (26-0-0, 18 KO).

Aktuální světová jedenáctka žebříčku těžké váhy Kolumbijec Oscar Rivas bude nejspíše oponentem pro britského obra při debutu na stanici ESPN a promotérskou skupinou Top Rank. Jednatřicetiletý „Kaboom“ letos v lednu zdolal amerického bijce Bryanta Jenningse v desátém dějství technickým knockoutem. V tomto duelu získal i pásy IBF International, NABF a WBO NABO. Rodák z kolumbijské Cali v profesionálním ringu neprohrál, v tom amatérském pak zdolal například Kubrata Puleva.

Dva metry a šest centimetrů vysoký „Gypsy King“ stál naposledy v ringu 1.12.2018, kdy se setkal v jednom ringu s šampionem WBC, Deontayem Wilderem. Velice napínavý a těsný duel skončil remízou. Fury následně podepsal několika-zápasový kontrakt s Top Rank a stanicí ESPN, což vedlo ke zrušení dohod na případnou odvetu. Třicetiletý Brit by se měl tedy pravděpodobně utkat s Rivasem a dle všech informací by tento duel měl proběhnout 8.6.2019 v Los Angeles. Na více informací si prozatím budeme muset počkat.