Tyson Fury: Oleksandra Usyka bych snadno porazil. Stačila by mi jen jedna ruka!

Bývalý nesporný král křížové váhy Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO) se připojil k poměrně velké skupině boxerů, kterou by Tyson „Gypsy King“ Fury (28-0-1, 20 KO), podle jeho názoru, porazil s jednou rukou za zády.

Dvaatřicetiletý fenomenální Ukrajinec, Oleksandr Usyk, se 12.10.2019 oficiálně připojí k válečníkům těžké váhy, jelikož si v Chicagu odboxuje svůj první duel v nejtěžší váhové kategorii s Tyronem „King of the Ring“ Spongem (14-0-0, 13 KO). Tím pádem se tento rodák ze Simferopolu stane okamžitě lovnou zvěří a již nyní se na něj upíná velká pozornost. Tentokrát si jej všiml výřečný lineární šampion Tyson Fury, který věří, že by zlatého olympijského medailistu hladce zdolal.

„Moc jsem nad ním nepřemýšlel. Nikdy mě nenapadlo, že by jsme se mohli utkat.“ – Začal své povídání 206 centimetrů vysoký rodák z Manchesteru. „Myslím si, že bych jej snadno porazil s jednou rukou svázanou za zády a dokonce bych si mohl vybrat, jestli levou, nebo pravou. Ať už to bude jakkoliv, tak to skončí knockoutem.“ – Pustil se Fury do jednoho z nejlepších boxerů napříč všemi vahami. Jejich vzájemný střet je však zatím v nedohlednu. „Gypsy King“ se totiž již příští týden postaví v Las Vegas Otto Wallinovi a následně jej čeká únorová bitva s Deontayem Wilderem. Fenomenálního Ukrajince čeká již zmíněná debutová bitva se Spongem.