Tyson Fury: Nebudu ustupovat Wilderovi. Nemůžu za to, že se mě bojí!

Aktuálně čtvrtý muž světového žebříčku, Tyson „Gypsy King“ Fury (28-0-1, 20 KO), rozhodně nemá v plánu ustupovat aktuálnímu šampionovi WBC Deontayi „The Bronze Bomber“ Wilderovi (41-0-1, 40 KO), aby se mohl střetnout v sjednocujícím souboji s vítězem duelu Joshua-Ruiz.

Oba borce čeká ještě jeden zahřívací duel, než si to rozdají 22.2.2020 v odvetném duelu. Jejich první souboj totiž skončil hodně kontroverzní remízou. Podle mnohých měl duel ovládnout na body Tyson Fury. Druhý tábor zase tvrdí, že ringový sudí ve dvanáctém kole při knockdownu britského borce špatně počítal a slavit tak měl třiatřicetiletý šampion před limitem. Neustálé dohady by měl rozseknout právě odvetný duel, ale šampion WBC najednou začíná měnit směr své plavby. V mysli se mu totiž zrodil ďábelský plán. „Pokud zvítězí Ruiz opět nad Joshuou, tak chci sjednocovat těžkou váhu. Oba jsme ve stejné stáji a tak by tomuto souboji nic nebránilo. Fury by šel stranou. Jeden šampion, jeden obličej a jedno jméno.“ – Nastínil svoje tužby aktuálně druhý muž světového žebříčku.

Jenže lineární šampion těžké váhy se rozhodně klidit z cesty nechce. „Vidím všechny ty jeho kecy o tom, jak bych měl ustoupit stranou. Ustoupit? Proč? Bojí se Gypsy Kinga. Nedokázal mě porazit v prvním souboji a to jsem měl za sebou profetované a prochlastané tři roky neaktivity. Jak by mě mohl porazit nyní? Mám za sebou dva roky tréninku a nyní jsem ve špičkové formě. Nebuďte naivní. Kolik mi nabídnou za to, že ustoupím? Já totiž rozhodně ustupovat nechci, takže by je to nakonec mohlo vyjít pěkně draho.“ – Navezl se do šampiona výřečný Brit. Ve finále tu máme jednu ze situací, kterou jsme zmiňovali již při prohlášení alabamského knockoutéra o sjednocování těžké váhy. Nebude to trvat dlouho a k Furymu se přidá Kubrat Pulev, který si bude nárokovat povinný duel s vítězem souboje Joshua-Ruiz.