Tyson Fury: Haye je gay a doufám, že ho Bellew pošle k zemi!

Tyson FuryPár týdnů neslyšel svět boxu o fenoménu jménem Tyson Fury (25-0-0, 18 KO), ale to se o tomto víkendu radikálně změnilo. Bitva mezi Davidem Hayem (28-2-0, 26 KO) a Tonym Bellewem (28-2-1, 18 KO) je přesně to, co si nemohl manchesterský rodák ujít. To že má stále ostrý jazyk ostatně ukázal na svém twitterovém účtu.

V polovině roku 2008 vtrhl 206cm vysoký obr, jménem Tyson Fury, do světa šestnácti provazů, aby během sedmi let pobláznil celý svět. Poněkud velmi vysoký, ne příliš atleticky vypadající obr, který místy působil tlustě a neohrabaně. Avšak pořádnou dávkou ostrých slov, dokázal strhnout celý svět. V prvních momentech působil poněkud vtipně, když se opřel do tehdejšího šampiona těžké váhy UFC Caina Velasqueze, nebo legendárního ukrajinského vládce těžké váhy Wladimira Klitschka (64-4-0, 53 KO).

Tyson Fury

Vše však do sebe začalo zapadat, když Fury v Listopadu roku 2014 z obráceného gardu, rozbil, po druhé v kariéře, Derecka Chisoru (26-6-0, 18 KO). Přesně o tři měsíce později udělal to samé s německým Rumunem Christianem Hammerem (20-4-0, 11 KO). Pod vedením svého strýce Petera ušel ohromný kus cesty, kdy z celkem neohrabaného borce, se stal rychlý a velmi chytrý boxer. Kdo však mohl čekat, že se pomalu dostáváme na konec cesty cikánského krále. Po tom co senzačně vybodoval v Německu deset let neporaženého krále Wladimira Klitschka, mu jeho pusa nadělala více problémů než užitku. Jeho výroky o ženách a homosexuálech Furymu řádně zavařily. Poštval si na sebe, svoji vlastní pusou, celý svět. Následné deprese, že jej nikdo nedoceňuje, zahnal kokainem a alkoholem.

Tyson Fury

Odkládání odvety s Klitschkem se táhlo celý rok, aby se na konci fanoušci dozvěděli, že Brit je pozitivně testovaný na kokain. K tomu bipolární porucha, kterou Fury trpí a rodinné problémy s tím spojené. Nakonec přišlo odevzdání světových titulů a nástup na odvykací léčení a hlavně na léčení jeho duševní nemoci. Toť zběsilá jízda Tysona Furyho. Myslíte, že si vzal ponaučení z prořízlé pusy, která mu většinu těchto problému zapříčinila? Ani Omylem! Fury se tento týden opět opřel skrze sociální sítě do svého krajana Davida Haye, který mu v minulosti dvakrát duel zrušil.

Tyson Fury

„Vidím Davida Gaye opět mluvit hovna! Ten chlap mluví o historii boxu a nemá vůbec ponětí o čem to vlastně mluví. Pěkný sračky! Bellew ho knockoutuje. Nevěděl jsem zda se jít podívat na Davida Gaye, ale ten chlap ví všechno o boxu a skvěle a módně se obléká. Skvělá práce Dejve.“ Aby pár minut na to následně doplnil : „ Říkám jak to je, protože jsem zasranej šéf #AKKAMRMONTANNA“.

BOX-HEAVYWEIGHT-GER-UKR-UK-KLITSCHKO-FURY

Nit nenechal suchou ani na Luisi Ortizovi (26-0-0, 22 KO), který by se měl utkat 10.12.2016 s Davidem Allenem (9-1-1, 6KO). Připomeňme si fakt, že podle žebříčku boxrec.com je Kubánec světovou jedničkou a Allen světovou 84. „ To je vtip ne? Světová jednička se utká se světovou 84. Doufám, že se mu David Allen vyrovná, vždyť tomu chlapovi je snad 147 let.“

Wladimir Klitschko vs Tyson Fury

„Vrátím se se rozbiju celou těžkou váhu. Frank Warren udělá pořádný „bum“ na můj comeback.“ Doplnil závěrem Fury. Zřejmě se tedy můžeme těšit v příštím roce na návrat „Gipsy Kinga“. Bude se nakonec konat odveta s Wladimirem Klitschkem nebo Fury počká až Klitschko ukončí kariéru, aby se vyhnul případné odvetě? Ať už ho milujete nebo nenávidíte, musíte uznat, že návrat lineárního šampiona těžké váhy bude oživením této divize.