Tyson Fury daroval veškeré peníze z bitvy s Deontayem Wilderem!

Tyson „Gypsy King“ Fury (27-0-1, 19 KO) nadále boduje u fanoušků po celém světe. Od nového roku se stihl stát ambasadorem vozíčkářského týmu basketbalistů. Nyní daroval veškerý výtěžek ze zápasu s Wilderem.

Britský obr potvrdil že daroval sedm milionů liber, které dostal za zápas s Deontayem Wilderem, na charitu. Když přicestoval před prosincovým duelem do Los Angeles, byl v šoku. Tolik lidí bez doma ještě nikdy neviděl. Jemu samotnému to nedalo spát a začal vymýšlet, jak pomůže svým krajanům doma ve Velké Britanii. Ještě před zápasem se šampionem WBC dal slib, že to co, vydělá, tak doma daruje neziskovým organizacím, aby postavily nové domy pro lidi bez domova a pomohly lidem se závislostí na alkoholu a drogách.

Svůj slib dodržel a na svém turné potvrdil, že veškeré peníze, které vydělal, tak opravdu daroval. „ Daroval jsem poslední výplatu na charitu, ale nechci o tom příliš mluvit. Nedělám to pro to, aby mě někdo chválil. Dělám to pro lidi, abych opravdu pomohl lidem, kteří pomoc potřebují. Nechci, aby o mě někdo mluvil, jako o dobrém muži. Dělám to zkrátka protože chci.“ – Vyhlásil obr z Wilmslow pro britský časopis The Sun. Fury měl garantováno 2,5 milionů liber, ale tato částka se s ohledem na PPV a ostatní prodeje vyšplhala až na sedm milionů liber.