Tyson Fury: Až knockoutuji Wildera, tak se domluvím s Danou Whitem

Bývalý světový šampion a aktuální čtyřka těžké váhy Tyson „Gypsy King“ Fury (29-0-1, 20 KO) stále prahne po debutu v UFC. Po souboji s Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-0-1, 40 KO) chce jednat s prezidentem Danou Whitem.

Jednatřicetiletý obr z Manchesteru je mužem mnoha tváří a rozhodně velkým talentem. V roce 2015 dokázal senzačně sesadit z trůnu ukrajinskou legendu Wladimira Klitschka a po souboji dokonce zazpíval své ženě uprostřed ringu. Po třech letech neaktivity, kdy utápěl svoje psychické problémy v alkoholu a drogách, vlétl zpět do profesionálního ringu a málem porazil šampiona WBC Deontaye Wildera. V minulém roce dokonce naskočil do největší wrestlingové ligy WWE, kde zdolal tamní hvězdu Brauna Strowmana a ve svých šílených aktivitách chce nadále pokračovat. Fury totiž plánuje odvetu s Wilderem vyhrát ve velkém stylu a po té chce jednat s prezidentem UFC Danou Whitem.

Brit by totiž rád změřil síly s šampionem těžké váhy UFC Stipem Miočičem, ale má to svá úskalí. „Nechci dělat MMA a válet se po zemi. Rád bych bojoval s jejich šampionem v malých rukavicích a v kleci, ale podle pravidel boxu. Myslím si, že by to bylo zajímavé. Takže po té, co porazím příští měsíc Deontaye Wildera, tak si sednu s Danou Whitem. Zkusíme se domluvit a uvidíme, jestli to má smysl. Ten kdo bude ochotný si nechat nakopat zadek od šampiona těžké váhy v kleci, tak toho chci.“ – Prohlásil odhodlaně Fury. Je tedy jasné, že hvězdného „Gypsy Kinga“, po konci kariéry v profesionálním boxu, budeme nadále vídat v bojových sportech. Jen ještě nevíme v jaké to bude podobě.