Tyson Fury: Anthony Joshua není nebezpečný! Je to takové velké neškodné miminko!

Aktuální král těžké váhy a šampion WBC Tyson „The Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) popíchl skrze světová média krajana a šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho „AJ“ Joshuu (23-1-0, 21 KO).

Koncem února tohoto roku vyprovodil britský obr Tyson Fury nejobávanějšího knockoutéra těžké váhy Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-1-1, 41 KO) sedmikolovým výpraskem. Hvězdný „Gypsy King“ se tak vrátil na trůn těžké váhy a do držení získal poslední titul mistra světa, který mu ve sbírce chyběl, tedy zlato-zelený pás WBC. V poslední době se hodně spekuluje o sjednocujícím souboji s dalším britským šampionem a držitelem titulů WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym Joshuou, ale považuje jednatřicetiletý rodák z Manchesteru svého o rok mladšího krajana za hrozbu?

„Stoprocentně není nebezpečnější, než Wilder. Joshua prakticky není nebezpečný vůbec. Je to takové přerostlé a neškodné miminko. Proč bych se měl obávat někoho, koho knockoutoval Andy Ruiz? Prohrál s malým a tlustým chlápkem, kterého našel na poslední chvíli. V odvetě došel vypasený, bez tréninku a přesto mu Anthony nedokázal ublížit. Nedokázal jej ukončit před limitem. Nemá žádnou šanci ohrozit Gypsy Kinga. Na světě je jen jeden neporažený král a tím jsem já. Ostatní už prohráli. Zůstal jen opravdový šampion. Nezničitelný, neporazitelný a nezlomitelný Tyson Fury.“ – Prohlásil svým klasickým způsobem teprve druhý muž v historii těžké váhy, který měl v držení všechny prestižní pásy.